اخبار

فیس بوک اسنادی را مبنی بر 1 صد هزار پیغام تبلیغاتی سیاسی منتشر کرد

فیس بوک اسنادی را مبنی بر 1 صد هزار پیغام تبلیغاتی سیاسی منتشر کرد|کالاسودا

کالاسودا - فیس بوک اسنادی را مبنی بر 1 صد هزار پیغام تبلیغاتی سیاسی منتشر کرد|کالاسودا

کالاسودا_ بر اساس آن چه برخی منابع انگلیسی زبان “عملیات اطلاعات” می نامند، روسیه طی روزهای پیش از انتخابات ایالات متحده بالغ بر 1 صد هزار پیغام و محتوا در فیس بوک منتشر کرده است .

این شرکت اعلام کرده ؛ این تبلیغات از حدود 470 حساب “غیرقابل اعتماد” منتشر شده اند  .

مدیر روابط عمومی شرکت فیس بوک با تایید این مطلب اعلام کرده که حدود 100،000 دلار (76.500 پوند) ارزش آگهی خرید در طول انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده از “حساب های غیرقابل اعتبار” منتشر شده است . منابعی که احتمالا از خارج از کشور و به ویژه روسیه هدایت می شدند .

الکس استاموس یکی از مامورین ارشد امنیتی مسئول ردیابی نشانه های اخلال در صحت انتخابات ایالات متحده ،در یک پست نوشت ؛ یافته های مذکور، پس از بررسی در مورد تبلیغات سیاسی هدفمند رسانه های اجتماعی در طول انتخابات ریاست جمهوری 2016 به دست آمده است .

وی افزود: “تجزیه و تحلیل های ما نشان می دهد که این حساب ها و صفحات با یکدیگر همبستگی دارند و حکتی احتمال دارد خمارج از روسیه نیز قرار داشته باشند .

اغلب این پیام ها بر موضوعات مشخص و هدفمندی مثل تبعیض نژادی ،حمل اسلحه و موضوعات مرتبط با رنگین پوستان تمرکز دارد .

حدود یک چهارم آگهی ها به وسیله جغرافیا مورد بررسی قرار گرفتند. اما جالب است که عملیات انتشار این پیام ها بسیار هوشمند انه انجام شده است .

افزون بر این ها،  بررسی مذکور به آگهی هایی که ممکن است خاستگاهی مثل روسیه داشته باشند به دقت مورد بررسی قرار گرفته اند  . مورد بررسی قرار گرفته است، این امر در مورد  حدود 50،000 دلار (38،000 پوند) از 2،200 تبلیغ صورت گرفت. اما محتوای این بررسی ها سری است و در احتیار مقامات قضایی دولت فدرال ایالات متحده قرار گرفته است .

اکنون باید دید این اسرار منتشر شده چه تاثیری بر روابط کرملین و کاخ سفید خواهند داشت و یا در دیدگاهی کلی تر ، چه تاثیری بر افکار عمومی خواهد گذاشت .

مطالب مرتبط

برو بالا