فیس بوک نام خود را تغییر می‌دهد

مارک زاکربرگ تصمیم گرفته است تا نام کمپانی را عوض کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، موسس فیس بوک و یکی از ایده پردازان متاورس Metaverse در تصمیم خود جدی بوده و قرار است تا قبل از 28 اکتبر موضوع رسمی شود.

این خبر را یکی از منابع آگاه اعلام کرده و قبل از برگزاری کنفرانس سالانه Connect  در روز 28 اکتبر رسانه‌ای خواهد شد.

هرچند سخنگوی فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرد اما اپ فیس بوک در کنار اینستاگرام، واتساپ، Oculus و … تحت شرکت مادر تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

فیس بوک در حال حاضر بیش از 10 هزار نیرو در ساختمان خود جای داده که حتی کار توسعه سخت افزارهایی مانند عینک واقعیت افزوده را نیز انجام می‌دهند.

زاکربرگ معتقد است این عینک‌ها در نهایت جای گوشی هوشمند را خواهند گرفت.

وی در ماه ژوئیه به ورج گفت در چند سال آینده نگاه دیگران به ما از یک کمپانی شبکه اجتماعی تغییر پیدا خواهد کرد و ما به متاورس تبدیل خواهیم شد.

تغییر نام تجاری می‌تواند به جداسازی کارهای بزرگی که زاکربرگ برای آینده در سر دارد و در مورد نحوه عملکرد پلتفرم، کمک کننده باشد.

در روزهای اخیر شاهد بودیم یکی از کارمندان سابق، فرانسیس هاگن اسناد مخربی را علیه کمپانی فاش ساخت و در مورد آنها در کنگره شهادت داد.

رگلاتورها و تنظیم کنندگان قانونی ضدتراست در تلاش هستند تا فیس بوک را بشکنند و از  سوی دیگر اعتماد عمومی نسبت به عملکرد کمپانی رو به کاهش گذاشته است.

البته فیس بوک اولین کمپانی‌ای نیست که نامش را تغییر می‌دهد.

گوگل نیز در سال 2015 تصمیم گرفت تا با انتخاب آلفابت/ Alphabet هلدینگ جدیدی از لحاظ حقوق ساخته و گوگل را زیرمجموعه آن سازد.

در سال 2016 نیز اسنپ چت نام خود را به اسنپ تغییر داد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها