شبکه های اجتماعی

فیس بوک یاد درگذشتگان را زنده نگه می دارد

فیس بوک یاد درگذشتگان را زنده نگه می دارد

کالاسودا - فیس بوک گزینه هایی برای بهبود مشروعیت صفحات افراد فوت شده در بخش یادبودها ایجاد کرد. این شرکت از بهبود ابزاری به نام یادبود برای پروفایل افرادی که فوت شده اند خبر داد.

بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا روز سه شنبه اعلام کرد که از هوش منصوعی برای بهبود سیاست های موجود خود برای ایجاد ارتباط راحت تر خانواده و دوستان فرد متوفی استفاده می کند. در سال 2015، فیس بوک به دیگر کاربران که میراث دار فرد متوفی بودند، اجازه داده بود که کنترل پروفایل او را بر عهده بگیرند.

کنترل بیشتر فیس بوک

اما اکنون فیس بوک اعلام کرده است که کنترل بیشتری از نظر قانونی روی این موضوع خواهد داشت. اعضای خانواده و دوستانی که در بخش یادبود پست می کنند، قادر به دیدن پست های دیگران خواهند بود و اطلاعات تماس قدیمی که در فیس بوک برای فرد درگذشته به همان صورت باقی می ماند و عوض نمی شود.

فیس بوک بیش از 30 میلیون پروفایل افراد درگذشته را در خود ثبت کرده است. ین آماری است که سال گذشته در یکی از سایت‌های معتبر تکنولوژی اطلاعات اعلام شد. فیس‌ بوک مدت‌ ها برای آن‌دسته از اعضای خود که دیگر زنده نبودند راهکاری نداشت تا اینکه صفحه یادبود را برای افراد فوت شده ساخت. ابداع صفحه یادبود راهکاری بود برای هرگونه مشکلی که تا آن روز وجود داشت.فیس بوک یاد درگذشتگان را زنده نگه می دارد

ویژگی های صفحه یادبود فیس بوک

صفحه یاد بود قابلیت جستجو  ندارد، تنها دوستان لیست فرد متوفی به این صفحه دسترسی دارند، این صفحه قابل ورود با وارد کردن رمز ورود نیست. درباره این صفحه به کسی پیشنهاد نمی‌شود که “به دوستت چیزی بگو”، یا ” او را به لیست دوستانت اضافه کن”، که از روش ‌های رایج فیس ‌بوک در کمک به شبکه‌ سازی در این شبکه اجتماعی است. حساب هایی که با گزارش نزدیکان فرد متوفی به حساب یادبود تغییر وضعیت می دهند، با کمک هوش مصنوعی از یادآوری تولدها، پیشنهاد دوستان برای دعوت در مهمانی یا سایر امکانات فیس بوک پنهان می مانند. اکنون قسمتی به نام ادای احترام نیز در یک جدول زمان بندی اولیه شخصی است.

کاربران سال های زیادی اطلاعات شخصی زیادی از خود را در فیس بوک پر می کنند. این موضوع شامل وقایع مهم زندگی، عکس ها، به روز رسانی وضعیت، علایق و … است. در حال حاضر فیس بوک برای افرادی که در گذشته اند یک صفحه یادبود به جای پروفایل آنها باز می کند و ویژگی ای برای ادای احترام به این بخش افزوده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
2 دیدگاهs

2 دیدگاهs

  1. مرضیه صابر

    ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ at ۱۹:۴۵

    ممنونم از مطلب بسیار مفید و خوبتون ولی کاش برای حمایت از شبکه های اجتماعی فارسی مطلبی بذارین و شبکه اجتماعی ویدارنا رو هم معرفی کنین. من مدتهاست ازش استفاده می کنم و به جرات می تونم بگم که قویترین شبکه اجتماعی فارسیه.
    موفق باشید

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا