فیلترینگ سایت های دانلود فیلم

0
188

سایت های دانلود فیلم از چند روز گذشته فیلتر شده که اعتراض مردم به این اقدام موجب افشا گری وزیر ارتباطات شد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، از سه روز گذشته سرور دانلود بسیاری از وبسایت‌هایی که فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خارجی را برای دانلود نامحدود در اختیار کاربران قرار می‌دادند دچار مشکل و قطع شده‌اند.

این فیلترینگ هم مانند فیلترینگ های گذشته گویی دولت و دادستانی را در مقابل هم قرار داده اما مانند گذشته پیش بینی می شود که بازهم موفقیت از آن دادستانی باشد.

در این باره اعتراض های ایرانی ها به توئیتر و به صفحه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشانده شد که آذری جهرمی این اقدام را به عهده دادستانی توصیف کرد.

در این خصوص، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر نوشت: «والله بسته شدن سایتهای دانلود فیلم به من مربوط نیست. دادستانی به ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب دستور داده، این وسط من هیچ کاره ام.»

وی با بیان اینکه «مسئولیت ما وصل است و در قطع، مقام تشریفاتی هم نیستیم»، گفت: « وزیر ارتباطات در فیلترینگ اختیاری ندارد که از آن استفاده کند. باور کنید اگر اختیار داشتم از این اختیار مدتها پیش استفاده می کردم.»

وزیر ارتباطات با انتقاد از قطع سرور سایتهای دانلود، اضافه کرد: «فردا همه این سایتها، سرورهایشان را از ایران بیرون می برند و دوباره بازار مافیای فیلترشکن رونق می گیرد.»

جهرمی خاطرنشان کرد: «بسیاری از کشورها با مشکل عدم رعایت کپی رایت مواجه هستند و شیوه های بهتری برای مدیریت این مشکل دارند.»

این در حالی است که پیش از این نیز دادستانی دست به فیلترینگ در حوزه های مختلف زده که اعتراضات در آن خصوص متوجه دولت شده است. در نهایت دولت هم این اعتراضات را به قوه قضائیه انتقال داده اما تاثیری در روند فیلترینگ نداشته و این مسدود سازی ها ادامه داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از