فیلتر اینستاگرام در روسیه

تا 48 ساعت آینده اینستاگرام در روسیه به طور کامل فیلتر خواهد شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، رگلاتور اینترنتی روسیه با اعلام این مطلب به کاربران فرصت داد تا 14 مارس تمام عکس‌ها و فیلم‌های خود را روی هارد ذخیره کنند.

ساعت صفر 14 مارس اینستاگرام به طور کامل فیلتر خواهد شد.

دلیل این تصمیم به سیاست جدید متا، مالک فیس بوک و اینستاگرام بر می‌گردد که به کاربران کشورهای اروپای شرقی و قفقاز اجازه داده تا علیه رهبران و سربازان روس جملات نفرت انگیز منتشر کنند.

در بیانیه «متا» آمده است درخواست برای مرگ رهبران مجاز خواهد بود مگراینکه حاوی اهداف دیگری باشد یا دارای دو شاخص اعتبارسنجی مانند مکان و یا روش {تحت قوانین اخیر متا درباره تحریک به خشونت} باشد.

کاربران کشورهای ارمنستان، آذربایجان، استونی، گرجستان، مجارستان، لتونی، لهستان، رومانی، روسیه، اسلواکی و اوکراین می‌توانند سیاست جدید را در محتوای خود علیه روسیه بکار گیرند.

در واکنش به این تصمیم سفارت روسیه در آمریکا از واشنگتن خواست فعالیت‌های افراطی «متا» را متوقف کرده و اقداماتی را برای محاکمه عاکلان آن اتخاذ کند.

اما رگلاتور روسی Roskomnadzor نوشت اینستاگرام به تشویق و تحریک اقدامات خشونت آمیز علیه روس‌ها دست زده و دادستانی کل روسیه از رگلاتور خواسته تا دسترسی به این شبکه اجتماعی را محدود کند.

بدین ترتیب کاربران روسیه تا ساعت صفر روز 14 مارس باید تمامی دیتای خود را منتقل کرده تا از بابت فیلتر اینستاگرام دچار مشکل نشوند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها