اخبار

استریم ؛ یکی از پرکاربرد ترین قابلیت های پلی استیشن چهار در بازی های مبارزه ایی

کالاسودا- کالاسودا- قابلیت استریم(پخش ویدئویی) روی دستگاه های دیگر یکی از جالب ترین ویژگی های کنسول بازی پلی استیشن چهار است که می توانید محتوای بازی خود را علاوه بر تلویزیون متصل بر روی دستگاه های دیگر از جمله کامپیوتر های شخصی خود مشاهده کنیم. این قابلیت در برخی بازی های مبارزه ایی یا حتی بازی فوتبال نیز بسیار کارایی دارد.حال قصد داریم به بررسی این ویژگی کاربردی بپردازیم:

برای استفاده از قابلیت استریم باید از اپلیکیشن Remote Play استفاده کرد. این نرم افزار برای ویندوز و Mac در دسترسی کاربران است. این نرم افزار کلید اصلی ارتباط با دستگاه های دیگر در پلی استیشن چهار است.

حال باید مطابق مراحل زیر عمل کنیم:

  • در ابتدا باید اطمینان پیدا کنیم که اکانت شما شناخته شده باشد و به عنوان حساب کاربری اصلی کنسول موجود باشد. ویژگیRemote Playرا در تنظیمات اتصال و تنظیمات صرفه جویی انرژی کنسول خود (تنظیمات Connection و Power Saving) فعال کرده باشید.
  • در این قسمت باید کنسول خود را روشن کنید یا در حالت Rest Mode قرار دهید.
  • اپلیکیشن PS4 Remote Appرا دانلود و نصب کنید.
  • کنترلر Dualshock 4خود را با یک کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید.
  • اپلیکیشن PS4 Remote Playرا روی کامپیوتر خود اجرا کرده و گزینه شروع را انتخاب کنید.
  • اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید می توانید از قابلیت استریم استفاده کنید.

این قابلیت بر روی ویندوز های Windows 8.1 (32-bit or 64bit) ، Windows 10 (32-bit or 64-bit) و Mac OS X Yosemite و Mac OS X El Capitan قابلیت اجرا را دارد.

علاوه بر این مراحل می توان از دستگاه PlayStation TV استفاده کرد . . در این حالت، تنها کافی است هم کنسول و هم دستگاه PlayStation TV را روشن کرده و به راحتی به بازی خود ادامه دهید. توجه کنید که هر دو دستگاه شما باید به یک شبکه داخلی وصل باشند.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا