قابلیت جدید اینستاگرام برای ویرایش ویدیو

یک ابزار ویرایش ویدیو به تازگی برای کاربران اینستاگرام در نظر گرفته شده که می‌تواند با ویژگی‌های اپلیکیشن تیک تاک رقابت کند. این ویژگی فعلا فقط در اختیار کاربران برزیلی قرار گرفته است ولی تمامی علاقمندان اینستاگرام به زودی به این ویژگی جذاب دسترسی خواهند داشت.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از mashable، تقریبا بر هیچ کس پوشیده نیست که اگر یک اپلیکیشن یا ویژگی معروفی وجود داشته باشد که فیسبوک نتواند آن را تهیه کند، این شرکت نسخه خاص خود را می‌سازد. اسنپ‌شات و تیک تاک (Tik Tok) نمونه‌های مطرحی از این ادعا هستند.

با این حال اینستاگرام حاضر نیست در این رقابت، از غول‌های دنیای تکنولوژی امکانات کمتری داشته باشد. اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی به نام Reels را منتشر کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد علاوه بر ضبط ویدیوهای 15 ثانیه‌ای، سرعت ویدیو را تغییر دهند.

تغییر سرعت، انتخاب موسیقی دلخواه و افزودن صداهای ویدیوهای مختلف بر روی ویدیو ضبط شده از ویژگی‌های این برنامه است. تمام این ویژگی‌ها در بخش استوری اینستاگرام قابل بارگزاری است.

بر اساس فیلم اولیه منتشر شده توسط اینستاگرام، به نظر می‌رسد استفاده از این ویژگی بسیار ساده باشد. ویژگی Reels به راحتی در کنار بومرنگ و سوپرزوم در بخش استوری‌ها قابل دسترسی است.

کاربران می‌توانند فیلم کوتاهی را بدون صدا از خود بگیرند یا از آهنگ‌‌های بخش کتابخانه موسیقی اینستاگرام استفاده کنند. امکان استفاده از صداهای متفاوت از بخش‌های دیگر نیز در این ویژگی گنجانده شده است.

یک ویژگی متمایز Reels  نسبت به تیک تاک امکان ویرایش بسیار ساده آن است. به راحتی می‌توانید سرعت ویدیو را تغییر دهید و متنی را به آن بیفزایید. وقتی هم که ویرایش تمام شد شاهکار خود را در استوری منتشر کنید، آن را در اختیار دوستان نزدیک خود قرار دهید و در بخش هایلایت ذخیره کنید.

این ویدیوها از طریق دایرکت برای دیگر کاربران نیز قابل ارسال هستند. این قابلیت‌ها پیش‌تر‌ در اپلیکیشن تیک تاک مورد استقبال زیادی قرار گرفته بود.

مدیر تولید اینستاگرام معتقد است بخش استوری‌ اینستاگرام، به محل خوبی برای ابراز احساسات کاربرانش تبدیل شده است. وی معتقد است ویژگی جدید راه را برای بروز خلاقیت هر چه بیشتر افراد باز می‌کند.

ویژگی Reels، در اندروید و iOS موجود است. خبر ناراحت‌کننده برای دوستداران اینستاگرام این است که فعلا این ویژگی فقط در برزیل قابل استفاده خواهد بود. قرار شده بعد از استفاده اولیه، دریافت بازخوردهای مختلف و ارتقای آن، Reels برای تمامی کاربران در سطح جهان قابل استفاده باشد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها