قابلیت چرخش 180 درجه صفحه نمایش ساعت‌های هوشمند Wear OS

گوگل قابلیت چرخش 180 درجه صفحه نمایش را به ساعت‌های Wear OS اضافه خواهد کرد؛ که این ویژگی خبر خوبی برای دست چپ‌ها است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، این خبر خوب توسط میشال رحمان روزنامه نگار ردیت منتشر و بعد توسط گوگل تأیید شد. البته این ویژگی در تمام ساعت‌های هوشمند Wear OS کار نمی‌کند.

راست دست‌ها ساعت را در دست چپ خود می‌بندند و چپ دست‌ها ترجیح می‌دهند ساعتشان در دست راست باشد. همانطور که می دانید ساعت‌های هوشمند بیشتر برای راست دست‌ها مناسب هستند؛ اما گوگل با این قابلیت، به کمک دست چپ‌ها آمده است.

درخواست اولیه برای این ویژگی در Wear OS حدود چهار سال پیش در آوریل 2018 انجام شد و بعد از یک انتظار طولانی کاربران با ارتقا ساعت‌های خود می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

البته همانطور که می دانید اپل از سال‌ها پیش به کاربران اپل واچ اجازه می‌دهد جهت صفحه نمایش را سفارشی کنند. با این حال تا به امروز، تنها گزینه برای کاربران Wear OS راه‌حل‌هایی مانند اپ Lefty است.

طبق خبرها نسخه‌ی  Wear OS 3 دارای قابلیت چرخش 180 درجه صفحه نمایش است؛ اما برای بیشتر ساعت‌های واجد شرایط تا نیمه دوم سال جاری عرضه نمی‌شود. گوگل همچنین بارها اعلام کرده و متعهد شده است که ویژگی‌های جدید را برای Wear OS 2 ارائه دهد.

ساعت هوشمند در مچ دست راست یا چپ

انتخاب مچ دست (راست یا چپ) برای استفاده از ساعت هوشمند بسیار مهم است. نه تنها باعث می‌شود تاج یا دکمه‌های ساعت در یک سمت خاص قرار گیرد، بلکه می‌تواند بر دقت الگوریتم‌های ردیابی تناسب اندام نیز تأثیر بگذارد.

اکثر ساعت‌های هوشمند الگوریتم‌های متفاوتی برای دست غالب و غیر غالب شما دارند.

همچنین ممکن است استفاده از برخی ویژگی‌ها، مانند EKG، سخت یا غیرقابل استفاده باشد.

مثلاً گلکسی واچ 4 سامسونگ یک ویژگی جدید را معرفی کرد که از شما می‌خواهد انگشتان خود را روی دکمه‌های ساعت قرار دهید.

همانطور که از عکس می‌بینید، اگر بخواهید ساعت را روی مچ دست راست خود ببندید، استفاده از این ویژگی خنده دار است؛ و از آنجایی که Galaxy Watch 4 دارای Wear OS 3 است، در حال حاضر راهی برای تغییر جهت صفحه نمایش وجود ندارد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها