قرار است Doom Eternal یکی از بهترین بازی‌های امسال باشد

دووم اترنال (Doom Eternal) تا الان از اپیدمی تاخیر خوردن بازی‌های بهار در امان مانده و اگر در این یکی دو ماهی که تا عرضه بازی فاصله داریم اتفاقی نیافتد، یک فروردین ۱۳۹۹ کنترل Doom Slayer را به دست گرفته‌ایم و با شیاطین سر و کله می‌زنیم.

به گزارش کالاسودا به نقل از ویجیاتو، دیشب هم موج جدیدی از پیش نمایش‌های بازی از راه رسید. استودیوی سازنده سه ساعتِ اول دووم اترنال را برای بعضی سایت‌ها فرستاده و آن‌ها تجربه‌شان از این سه ساعت را در قالب مقالات متنی و ویدیوهایی با بقیه به اشتراک گذاشته‌اند.

آنطور که از پیش نمایش‌ها مشخص است، دووم اترنال توانسته خودش را به عنوان یک دنباله شایسته ثابت کند. مایک مهاردی (Mike Mahardy) منتقد Gamespot گفته دووم اترنال کاری می‌کند که قسمت قبلی در برابرش عنوانی بی‌مزه به حساب بیاید:

کارگردان بازی ادعا کرده بود که در دو سه مرحله اول اترنال چیزهای بیشتری نسبت به دووم ۲۰۱۶ می‌بینید. بعد از اینکه خودم سه ساعت اول دووم اترنال را تجربه کردم، دیدم او اشتباه نمی‌کند.

Polygon پیش نمایش خود را با تیتر «دووم اترنال شبیه به Evil Dead 2 اما با بودجه‌ای در حد و اندازه‌های Avengers است» آغاز کرده، شبیه به Evil Dead به‌خاطر خشونت عجیب و غریبی که دارد و پرهزینه مثل Avengers چون با عنوانی بزرگ و شلوغ طرف هستیم:

تصور کنید سم ریمی فرصت ساخت Evil Dead 2 را پیدا می‌کرد و این بار بودجه‌ای مشابه Avengers به او می‌دادند. دووم چنین چیزی است.

تریستن آجیلوی (Tristan Ogilvie) از IGN در جمع‌بندی صحبت‌هایش از آدرنالین بالای بازی و هیجانی که بازیکن‌ها هنگام تجربه‌اش خواهند داشت، نوشت:

واضح است که دووم اترنال به گونه ای طراحی شده تا نیم خیز از صندلی‌تان بلند شوید، خیلی بیشتر از دفعه قبل. این کار را هم با مبارزات هیجان انگیز و پاداش دهنده، مکانیک‌های جدید برای جابه‌جایی و سورپرایزهایش انجام می‌دهد.

Digital Foundry در بررسی تکنیکی بازی گفت که Id Tech 7 (موتوری که با آن دووم اترنال ساخته شده) ناامیدتان نمی‌کند، Eurogamer نوشت که بازی ضمن حفظ ویژگی‌های خاص دووم ۲۰۱۶ توانسته پیشرفت‌هایی در بخش‌های مختلفش بدهد و Shack News هم از روان بودن بازی صحبت کرد و اینکه تاخیر خوردن اترنال (بازی قرار بود پاییز پارسال عرضه شود) با توجه به دموی تمیز و کم نقصی که از لحاظ گرافیکی تجربه کرده ارزشش را داشته است.

دووم اترنال

تایید شده که دووم اترنال نسبت به قسمت قبلی، دو برابر شیطان دارد. همچنین جدا از حضور اسلحه‌های جدیدتر باید منتظر بازگشت تجهیزات قدیمی‌تر هم باشیم، هرچند بعضی از این تجهیزات قدیمی آپدیت شده‌اند و کارایی‌های متفاوتی با گذشته دارند.

سیستم حرکت شخصیت شخصیت اصلی مشابه چیزی است که در دووم ۲۰۱۶ دیدیم، اما با تغییراتی برای افزایش ریتم اترنال. Doom Slayer قابلیت حرکت سریع/جاخالی دادن دارد، می‌تواند از بعضی سطوح بالا برود و با قلاب خودش را به دشمنان رسانده یا با سرعت بیشتری جابه‌جا شود.

لباس شخصیت اصلی قدرت‌های جدیدی دارد، با چاقوی روی دست و لانچری که در قسمت شانه لباس تعبیه شده می‌توانید با دست بازتر دشمنان بکشید

در بازی بخشی به اسم Fortress of Doom اضافه شده که در واقع حکم استراحت گاه شخصیت اصلی را دارد و بین ماموریت‌ها به آنجا سر می‌زنید. در اینجا اتاق‌هایِ قفلِ مختلفی هست که پشت هر کدام وسیله‌ها و ارتقاهایی وجود دارند.

در طول بازی آیتم‌هایی به اسم Sentinel Batteries به دست می‌آورید. حالا هر وقت که به Fortress of Doom رسید می‌توانید با این آیتم‌ها درها را باز کرده و به وسایلش دسترسی پیدا کنید.

تایید شده که بازی تقریبا دوبرابر قسمت قبلی طول می‌کشد و برای اتمامش نزدیک به ۲۲ ساعت زمان نیاز دارید. در قسمت آنلاین حالت جدیدی به اسم Battlemode وجود دارد که در آن دو بازیکن نقش شیطان را داشته و یک نفر به عنوان Doom Slayer با آن‌ها می‌جنگد.

حالت دیگری هم به نام Invasion در بازی حضور خواهد داشت که طی آن، بازیکن‌ها می‌توانند به عنوان شیطان به بخش داستانی بقیه بازیکن‌ها ورود کرده و پیشروی او را سخت‌تر کنند. البته اگر کسی خواست می‌تواند این قسمت را غیر فعال کند.

دووم اترنال برای عرضه در ۲۰ مارس (۱ فروردین ۱۳۹۹) و روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی برنامه ریزی شده است. بازی یک نسخه نینتندو سوییچ هم دارد اما فعلا تاریخ انتشار آن مشخص نیست. قسمت قبلی دووم در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و بازخوردهای مثبتی دریافت کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها