لایحه فناوری ممانعت از رانندگی در حالت مستی در کنگره

کنگره در تلاش است که فناوری‌ مانع رانندگی در حالت مستی را با لایحه‌ی رئیس جمهور بایدن اجرا کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از engadget، به عنوان بخشی از این قانون، خودروسازان باید فناوری شناسایی و توقف رانندگان مست را تا سال 2026 در خودروهای خود به کار گیرند.

با این حال، ابتدا وزارت راه باید بهترین راه حل را برای مانع شدن از رانندگی در حالت مستی تعیین کند. به طور خاص، این لایحه به مواردی نیاز دارد که “به طور منفعلانه بر عملکرد راننده نظارت داشته تا به طور دقیق تشخیص دهد که آیا راننده ممکن است آسیب ببیند یا خیر.”

Sam Abuelsamid، تحلیلگر اصلی به AP گفت که این فناوری مشابه دوربین مادون قرمز است که امروزه توسط GM، نیسان و دیگران استفاده می‌شود. وی در ادامه گفت ما به چیزی پیشرفته‌تر از دستگاه‌های الکل‌الایزر نیاز داریم.

طبق گزارش NHTSA گوید سالانه حدود 10000 نفر در ایالات متحده بر اثر تصادفات رانندگی در حالت مستی جان خود را از دست می‌دهند.

اکنون سنسورهای هوشمندتر و فناوری دوربینی برای نظارت بر رفتار راننده وجود دارد و باید این راه حل‌ها به گونی عملی شوند و در آینده استفاده از آن‌ها مانند کمربند ایمنی عادی شود.

لایحه همچنین شامل سایر اقدامات ایمنی است، مانند یادآور صندلی عقب که می‌تواند به والدینی که کودکشان را در خودرو رها کرده‌اند هشدار دهد.

علاوه بر این، کنگره به ترمز اضطراری خودکار و هشدار خروج از خط نیاز دارد، ویژگی‌هایی که بسیاری از خودروهای جدید ارائه می‌کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها