لجستیک ناپایدار جهانی و افزایش فورواردرهای دیجیتال

ازدحام در بنادر و کمبود ظرفیت در صنعت لجستیک یکی از موضوعات مهم برای فورواردرها شده که منجر به بالا رفتن قیمت آن‌ها شده است. این مشکلات نرخ حمل و نقل را به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته رسانده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از logisticsmgmt؛ در این میان فورواردرها از فناوری‌هایی برای رفع این مشکلات استفاده می‌کنند.

نکته: فورواردر به شخص یا سازمانی گفته می‌شود که اجناس را از تولید کننده در مبدأ تحویل گرفته و در مقصد نهائی به مشتری تحویل می‌دهد.

ادامه تعطیلی‌های ناشی از کووید ، باعث اختلال در برنامه‌های کشتیرانی، ازدحام در بندرها و مشکلات تجهیزات، ظرفیت هوایی محدود، هزینه سوخت بالا شده و مشکلات زنجیره‌های تأمین بین‌المللی را تا سال 2023 در هاله‌ای از ابهام نگه می‌دارد.

کارشناسان صنعت به حمل‌کنندگان هشدار داده‌اند؛ حتی پس از عادی شدن شرایط بازار، انتظار یک دوره‌ی 12 ماه ناشی از اثرات این مشکلات را داشته باشند.

نرخ‌های بسیار بالا ناشی از ناکارآمدی در خطوط تجاری خاص و کمبود ظرفیت، منجر به ثبت درآمدها و سودهایی برای فورواردرهای بزرگ در سال 2021، شده است.

پیشرفت‌های تکنولوژی

فناوری همچنان نقش مهمی در کمک به فورواردرهای ایفا می‌کند، اگرچه کووید استفاده آنها از فناوری را برای فروش خدمات و ارائه پیشنهادهای آنلاین تحت تأثیر قرار داده است.

فرورواردها انتظار دارند این تغییر زمانی رخ دهد که عرضه و تقاضا متعادل شود.

اینترنت اشیا (IoT) و راه‌حل‌های مبتنی بر ابر، با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با استقبال گسترده‌ای در این صنایع مواجه شده‌اند.

در این میان از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین پیشرفته (AML) در اتوماسیون رباتیک استفاده می‌شود.

با این وجود، فناوری‌های جدید به شکل گیری آینده لجستیک پرداخته و از سوی دیگر تعداد فورواردرهای دیجیتال نیز در حال افزایش است.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها