علت لرزش پدال ترمز هنگام ترمز گیری چیست؟

0
791
علت لرزش پدال ترمز هنگام ترمز گیری چیست؟

لرزش پدال ترمز هنگام ترمز گیری یکی از موارد آزاردهنده برای رانندگان است که می تواند منجر به خسارات جدی شود و خبر از یک نقص قطعات یا سیستم ترمزگیری می دهد. امروز قصد داریم به بررسی و مرور این موضوع بپردازیم.

لرزش پدال ترمز هنگام ترمز گیری یکی از موارد آزاردهنده برای رانندگان است

به طور کلی خودروها دارای دو دسته هستند، برخی از آن ها از سیستم ضد قفل (ABS) بهره می برند و برخی دیگر فاقد این سیستم هستند. در نظر داشته باشید که لرزش پدال خودرو نشان دهنده عمل کرد سیستم ضد قفل است، با این وجود اگر این سیستم را نداشته باشد یا تمام خودرو با لرزش رو به رو شود خبر از یک مشکل می دهد که می تواند منجر به مشکلاتی شود و شاهد لرزش های غیر طبیعی و شدید در هنگام رانندگی خواهید بود.چگونه لنت ترمز مناسب برای خودروی خود انتخاب کنیم؟

به طور کلی خودروها دارای دو دسته هستند، برخی از آن ها از سیستم ضد قفل (ABS)

آزمایش ترمز خودرو در هنگام لرزش پدال

اولین کاری که در هنگام بروز این مشکل باید انجام دهید آزمایش ترمز خودرو است، از این رو باید خودرو را در محیط بسیار خلوت بررسی کنید که بتوانید آن را مرور کنید، از دید بسیاری از کارشناسان احتمال تاب برداشتن دیسک های ترمز وجود دارد یا لنت های خودروی شما دچار ساییدگی نامنظم شده اند.

آزمایش ترمز خودرو در هنگام لرزش پدال

به طور کلی فرسوده شدن لنت های ترمز امری بسیار متداول است و در حالت عادی باید سالی یک بار سیستم ترمز، دیسک و لنت ترمز خودروی خود را بررسی کنید. در نظر داشته باشید که در هنگام خرید لنت خودرو دقت کنید که هزینه ی بالاتر و خرید یک لنت مرغوب موضوعی بسیار ارزشمند به شمار می رود.

ه طور کلی فرسوده شدن لنت های ترمز امری بسیار متداول است

با این وجود نمی توان در مرور ترمز گیری خودروی شما نتیجه گیری داشت و در صورتی که پس از آزمایش متوجه بروز مشکل شدید اما باید به تعمیرگاه های مجاز خودروی خود مراجعه کنید و سیستم ترمزگیری خودروی خود را چکاپ کنید، تعمیرکار ها نیز بسیاری از موارد مانند سالم بودن پمپ ترمز، تاب داشتن دیسک ترمز، سالم بودن بوستر را بررسی می کنند البته در کنار این موارد باید به سالم بودن لنت ها و عدم وجود هوا در مسیر ترمز اشاره کرد که ممکن است منجر به مشکل لرزش پدال ترمز هنگام ترمز گیری شود.

سالم بودن پمپ ترمز، تاب داشتن دیسک ترمز، سالم بودن بوستر را بررسی می کنند

در انتها نیز باید به این موضوع اشاره کرد که هیچ گاه در مرور ترمز خودروی خود و سلامت آن نباید ریسک کنید، زیرا می توانید با پرداخت هزینه های عموما کم از بروز بسیاری از تصادفات که ناشی از اختلال در سیستم ترمز خودرو هست جلوگیری کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها