بهترین لپ‌تاپ ها برای کارهای گرافیکی در سال 2019

2
۱,۷۶۸
بهترین لپتاپ ها برای کارهای گرافیکی 2019

همانطور که می‌دانید هر حرفه و تخصصی نیاز به ابزارهای مخصوص به خود دارد، در طراحی گرافیک و رندرینگ سه‌بعدی  یکی از این ابزارها، لپ‌تاپی‌ قدرتمند با سخت‌افزاری کارآمد است. تمرکز ما در این مقاله، انتخاب لپ‌تاپ مناسب برای طراحی گرافیکی و رندرینگ سه‌بعدی و معرفی بهترین لپ تاپ ها برای کارهای گرافیکی است.

در این مقاله، ابتدا تحت عنوان راهنمای خرید لپ‌ تاپ برای گرافیست‌ها، نکات عملی برای انتخاب لپ‌تاپ مناسب کار یک گرافیست را شرح داده‌ایم و سپس، چند نمونه لپ‌تاپ را تحت عنوان بهترین لپ‌تاپ‌ها برای کارهای گرافیکی در سال ۲۰۱۹  نام برده‌ و خصوصیات فنی،معایب و مزایای آنها را برای کار طراحی گرافیکی ذکر کرده‌ایم.

 

راهنمای خرید لپ‌تاپ برای گرافیست‌ها

در هر شغل و حرفه ای، مشخصات فنی لپ‌تاپ، کامپیوتر و هر‌وسیله دیگری اهمیت زیادی دارد. هر حرفه ای همانند برنامه‌نویسی، طراحی سایت، گرافیست و هزاران حرفه و شغل دیگر‌‌، چه شغل‌هایی که ابزار اصلی آنها کامپیوتر و لپ‌تاپ است ، و چه حرفه‌هایی که لپ‌تاپ به عنوان یک ابزار کمکی و غیرضروری در آنها کاربرد دارد، به نوعی به انتخاب این ابزار وابسته است.
طراحی گرافیک‌ نیز جدای از این اصل نیست. در حرفه گرافیستی، پردازنده گرافیکی، CPU، صفحه نمایش و امکانات اضافی لپ‌تاپ، باید یک‌سری خصوصیات فنّی خاصی داشته باشند که به طور دقیق در زیر به آنها پرداخته شده است. از جمله معیارهای مهم انتخاب لپ‌تاپ مناسب برای طراحان گرافیکی‌ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین لپتاپ ها برای کارهای گرافیکی 2019
بهترین لپتاپ ها برای کارهای گرافیکی 2019

کارایی لپ تاپ

جدای از حرفه‌‌ و تخصص، قطعا برای خرید لپ‌تاپ یا کامپیوتر، اولین نگاه به سوی کارایی لپ‌تاپ، و یا به عبارتی مشخصات ریز‌پردازنده و کارت گرافیک و RAM و حافظه آن است.

  • فضای RAM

به‌طور‌خاص یک گرافیست، حین طراحی، همزمان نیاز به کار با چندین برنامه، که گاهاً هم حجیم و پرمصرف هستند. در نتیجه لپ‌تاپ انتخابی باید فضای RAM زیاد و همچنین با سرعت قابل قبولی داشته باشد تا جوابگوی کار گرافیست ما باشد. برای کار گرافیکی، RAM با ۸ تا ۱۶گیگابایت نیاز است.تصمیم‌گیری بین مشخصات و هزینه با خود گرافیست است، ولی برای کار گرافیکی، زیر ۶ گیگابایت توصیه نمی‌شود.

  • قدرت CPU

یک عضو جدایی ناپذیر لپ‌تاپ، پردازنده یا همان CPU است که نقش آن دیگر برای همه آشنا است. هرچه پردازنده ما از نظر فنی قوی‌تر باشد‌، می‌تواند اجرای روان و سریع چندین برنامه را تضمین کند. یک مورد در‌مورد پردازنده، فرکانس کاری آن است که هرچه بیشتر باشد، تعداد دستورالمل بیشتری در زمان اجرا می‌گردد که در نتیجه سرعت کاری پردازنده و لپ‌تاپ بالاتر می‌رود. قطعا امروزه نسل‌های Core i5 و Core i7 بالاترین و جدیدترین نسل‌های پردازنده هستند. از میان پردازنده‌های دو شرکت اینتل و AMD ، مدل‌های AMD Ryzen و Intel Xeon برای کارهای گرافیکی مناسب‌تر هستند.
همچنین در مورد پردازنده، ظرفیت حافظه نهان یا همان Cache نیز اهمیت دارد. هرچه این مقدار بیشتر باشد، تعداد دستورات بیشتری برای پردازش در اختیار پردازنده قرار می‌گیرند.

خصوصیات فنی صفحه‌نمایش

صفحه نمایش مهمترین بخش کار انتخاب لپ‌تاپ و همچنین چالش‌برانگیزترین بخش کار طراحی است. چرا که کاری که گرافیست در لپ‌تاپ طراحی می‌کند و آن را در صفحه نمایش می‌بیند، در حالت معمولی تفاوت بسیار زیادی با کار چاپ شده روی کاغذ یا هرچیز دیگری دارد. مگر اینکه صفحه‌نمایش ما دارای خواص فنّی و ابزار خاصی باشد که این تفاوت‌ها را از بین ببرد یا این‌که حداقل تا حد بسیار زیادی کم کند. در مورد انتخاب صفحه نمایش، گزینه‌های بسیاری را باید برای کار گرافیستی کنترل کرد.

  • تعداد رنگ‌ها و رزولوشن صفحه نمایش: برای کار گرافیستی باید در حد بالایی باشد. منطقی است که صفحه نمایشی با قابلیت نمایش ۱۶میلیون رنگ در مقایسه با یک صفحه نمایش ۱میلیون رنگی برای کار طراحی مناسب‌‌تر هستند.
    رزولوشن بالاتر نیز به معنای جزئیات بیشتر و تعداد رنگ‌های بیشتر قابل نمایش در صفحه‌نمایش می‌باشد. رزولوشن Full HD یا 4K مناسب کار گرافیک‌کاران می‌باشد.
  • قابلیت لمسی بودن صفحه نمایش: از نکات دیگر انتخاب است. البته د‌راین‌مورد رویکرد کلی بین گرافیست‌ها وجود ندارد ولی اگر به دنبال راحتی بیشتر در کارهایی مثل زوم‌کردن یا انتخاب مکانی از صفحه‌نمایش هستید، باید بگوییم که صفحه‌نمایش لمسی یکی از گزینه‌های پیش روی شماست.
  • اندازه صفحه نمایش: برای کار طراحی، یک صفحه نمایش باید نه خیلی کوچک باشد و نه خیلی بزرگ ! یک لپ تاپ 15 تا 16 اینچی یک اندازه جمع و جور برای کار طراحی است.
  • زاویه دید: نکته مهم دیگر در صفحه‌نمایش، زاویه دید است. دو تکنولوژی مهم در این زمینه، تکنولوژی TN و IPS می‌باشند. صفحه نمایش دارای تکنولوژي TN تنها قابلیت دید از مستقیم را دارند و در صورت مشاهده صفحه از زوایای دیگر، رنگ‌ها دچار شکستگی شده و کیفیت خود را از دست می‌دهند. در مقابل، صفحه‌نمایش‌هایی با تکنولوژی IPS قابلیت دید از هر زاویه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و این می‌تواند برای یک گرافیست مهم باشد.

کارت گرافیک یا همان پردازنده گرافیکی

در مورد کارت گرافیک نیز، میزان حافظه گرافیکی، پهنای باند و نیز تعداد هسته‌ها اهمیت دارد. البته کارت گرافیک اغلب به تنهایی عامل قدرت محاسبات گرافیکی نیست و عامل مهمی که در آن نیز دخیل است، نرم‌افزاری است که برای کار گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، برنامه فتوشاپ از تراشه‌های گرافیکی AMD و NVIDIA استفاده می‌کند ولی نرم‌افزار Adobe LightRoom که برای ویرایش عکس به کار می‌رود، به طور کامل از قابلیت پردازش موازی توسط GPU پشتیبانی نمی‌کند.

ذکر این نکته برای طراحان نیز خالی از لطف نیست که امروزه شرکت‌های تولیدکننده کارت‌های گرافیک، تراشه‌های گرافیکی‌ای مخصوص کارهای طراحی سه‌بعدی و پویانمایی در سیستم‌های صنعتی و استفاده برای سیسستم‌هایی با چندین نمایشگر ساخته اند که برای متمایزشدن با کارت‌های گرافیکی مخصوس بازی و پخش رسانه، نام آنها را تغییر داده‌اند.

شرکت NVIDIA برای تراشه های گروه اول خود یا پخش محتواَ، نام GeForce و برای گروه دوم یا تولید محتوا، نام Quadro را گذاشته است. همچنین شرکت AMD نام این تراشه های تولید محتوا را FireGL ATI قرار داده است. البته قیمت این نوع تراشه‌ها نسبت به انواع دیگر گران‌تر است که به دلیل مخاطبان کم آن‌ها و پروسه سخت و پیچیده ساخت آن‌ها و البته به دلیل کاربردهای خاص و ویژه می‌باشد.

صفحه کلید

نباید تأثیر یک صفحه کلید راحت و کاربردی و قابلیت لمسی بودن یک صفحه نمایش را انکار کرد. طراحی ارگونومیک صفحه کلید نقش بسیار مهمی در راحتی کار با آن دارد. به خصوص این‌که طراحان، و به طور کلی متخصصان کامپیوتر، اغلب از کلیدهای ترکیبی استفاده می‌کنند، بنابراین مکان قرارگیری کلیدهای صفحه‌کلید(طبق استانداردهای محلی و جهانی) نقش مهمی در راحتی کار گرافیست‌های مکان‌های مختلف دنیا دارد.

شرایط کاری گرافیست

همچنین خصوصیات و سلیقه ها و روش های کاری یک گرافیست نیز نقش تعیین کننده در انتخاب یک لپ تاپ توسط وی دارد.
برای مثال، یک طراح که اهل سفر و جابجایی بسیار است قطعا به دنبال لپ تاپی با قابلیت حمل آسان تر می باشد. و یا یک طراح که اکثر کارهای خود را به صورت ایستاده یا روی میز انجام می‌دهد، قطعا دنبال لپ‌تاپ مناسب این شرایط می‌گردد.

قیمت

در آخر‌، گرافیست باید تصمیم بگیرد که تا چه مقدار می‌خواهد برای لپ‌تاپ مناسب کار خود هزینه کند. هر‌چه‌ میزان بیشتری هزینه کنیم‌، امکانات و ویژگی های فنی بیشتری نصیب ما می‌شود. بنابراین قیمت از دیگر معیارهای مهم انتخاب یک لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی است.

 

معرفی بهترین لپ‌تاپ‌ها برای کارهای گرافیکی در سال ۲۰۱۹

سایت‌های گوناگونی کار رنکینگ لپ‌تاپ‌ها بر اساس کاربردی خاص را انجام می‌دهند که این رنکینگ ممکن است درهرکدام اندکی متفاوت باشد. اما به طور کلی لپ‌تاپ‌های زیر جزو برترین‌ها در دوسال پیاپی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هستند:

 

Apple Macbook Pro از قدرتمندترین لپ تاپ های مناسب گرافیست ها

APPLE MACBOOK PRO از قدرتمندترین لپ تاپ برای طراحی
APPLE MACBOOK PRO از قدرتمندترین لپ تاپ برای طراحی

دو دلیل اصلی انتخاب محصولات اپل توسط طراحان گرافیک، تصویر برند شخصی و سیستم عامل این محصولات می باشد. اما، Apple Macbook Pro یک ماشین قدرتمند با پردازنده چهار هسته ای اینتل i7 و RAM 16 گیگا بایتی می باشد. با این حال، این لپ تاپ برای همه مناسب نیست. اگر از کاربرهای مشتاق ویندوز باشید، ممکن است برای اینکه به استفاده از این سیستم جدید عادت پیدا کنید لازم باشد وقت زیادی صرف کنید. این لپ تاپ هیچ گونه کابل USB نیز ندارد که ممکن است برای طراحان خلاق ناراحت کننده باشد. اما به دلیل تجربه طراحی برجسته ای که اپل ارائه می دهد و شجاعتی که در هدایت کاربران به سمت نوآوری و تکنولوژی دارد، قطعاً Apple MacBook Pro قابل ستایش است. طراحان گرافیک به دلیل کارت گرافیک های AMD Radeon Pro و صفحه نمایش با کیفیت این لپ تاپ، کارکردن با آن را لذت بخش خواهند دید. تنها عیبی که ممکن است این لپ تاپ داشته باشد، قیمت بسیار بالای آن است.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
Dell XPS 13,15Intel Core i7 7700HQ
Core i7
NVIDIA(R) GeForce(R) GTX 1050 with 4GB GDDR516GB6MB512GB
SSD
۱۵٫۶

Microsoft Surface Book 2 مناسب طراحی با قلم لمسی

MICROSOFT SURFACE BOOK 2 مناسب طراحی با قلم لمسی
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

صفحه نمایش Surface Book کوچک تر است اما مزایای کارایی این لپ تاپ به خوبی Macbook Pro می باشد. این لپ تاپ روی پردازنده Core i7 و با رزولوشن صفحه نمایش ۳۰۰۰ در ۲۰۰۰ اجرا می شود. این بهترین صفحه نمایش لپ تاپ برای طراحی و ایجاد گرافیک می باشد. Surface Book بسیار قابل حمل است و به راحتی به یک تبلت تبدیل می شود. وجود صفحه نمایش لمسی و یک قلم لمسی (stylus) آن را به لپ تاپی مناسب برای طراحانی که می خواهند با قلم لمسی طراحی کنند، تبدیل کرده است. این لپ تاپ در اندازه های ۱۳٫۵ و ۱۵ اینچ موجود است. برای صرفه جویی در هزینه می توانید مدل های دیگر Microsoft Surface را بررسی نمایید.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
Acer Predator/Aspire7700HQ
Core i7
NVIDIA GeForce GTX 1070
4GB
16GB6MB1TB
256GB
SSD
۱۷٫۳ و ۱۵٫۶

Dell XPS 15

Dell XPS 15-از بهترین لپ تاپ های مناسب کار گرافیکی
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

شرکت Dell همیشه به دلیل تولید محصولات معتبر با قیمت مناسب شناخته شده می باشد. اما اخیراً این شرکت با یک محصول قدرتمند و همچنان به صرفه وارد دنیای طراحی گرافیک شده است. از ویژگی های Dell XPS 15، یک صفحه نمایش ۱۵٫۶ اینچی، پردازنده Core i7 و RAM 16 گیگابایتی می باشد. این محصول یکی از بهترین عملکردها در بازار لپ تاپ را ارائه می دهد. این لپ تاپ کابل های زیادی از جمله یک کابل HDMI، دو USB، یک تاندربولت و یک کارت خوان SD دارد. با مجهز کردن آن به SSD 512 گیگابایتی و کارت گرافیک های خارق العاده می توانید یک لپ تاپ با کارایی بالا و با قیمت مناسب داشته باشید.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
Lenovo Flex 54210U
اینتل Core i5
•GeForce 840M256GB3MB 1TB
8GB SSD
۱۴ اینچ

Acer Predator/Aspire یک لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی سنگین

ACER PREDATOR/ASPIRE یک لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی سنگین
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

این لپ تاپ در گروه لپ تاپ های گیمینگ قرار دارد؛ به این معنا که برای پردازش گرافیک های سطح بالا طراحی شده است. به عنوان یک طراح گرافیک، شیوه ای که لپ تاپ، گرافیک ها را نمایش می دهد روی کیفیت کار شما تأثیر می گذارد. بنابراین، بررسی دقیق لپ تاپ های گیمینگ معقولانه به نظر می رسد. این لپ تاپ به یک پردازنده Core i7 ،RAM 16 گیگابایتی و کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1070 مجهز می باشد. باتوجه به نیازهای طراحی شما، صفحه نمایش این لپ تاپ در دو اندازه ۱۷٫۳ و ۱۵٫۶ اینچ موجود است. وزن مدل بزرگتر آن ۹٫۲۶ پوند می باشد و مدل کوچک تر ۸٫۱۶ پوند وزن دارد. شما می توانید مدل Acer Aspire 15″ این نوع لپ تاپ را نیز بررسی کنید؛ که دارای مشخصات مشابه با قیمت پایین تر و ظاهر حرفه ای تر است.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
Asus ROG G752VS6700HQ
Core i7
GeForce GTX 980M GDDR516GB6MB2TB۱۷ اینچ
Full HD|1920x1080

Lenovo Flex 5 خوش قیمت و مناسب طراحان گرافیک

LENOVO FLEX 5 خوش قیمت و مناسب طراحان گرافیک
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

این محصول یکی دیگر از بهترین لپ تاپ های مناسب کارهای گرافیکی است که هم قیمت مناسب و هم کیفیت خوبی دارد و به صفحه نمایش ۱۴ اینچ، پردازش اینتل Core i5 و RAM 256 گیگابایت که قابل بروزرسانی است، مجهز می باشد. اگرچه این لپ تاپ ممکن است به نرمی MacBook Pro یا Microsoft Surface کار نکند، با این حال، تجربه طراحی گرافیک فوق العاده ای با قیمت کم ارائه می دهد.
اگر به تازگی کار طراحی گرافیک را شروع کرده اید و نمی خواهید بودجه زیادی صرف خرید لپ تاپ کنید، این لپ تاپ یک گزینه عالی است. کارایی آن برای اهداف طراحی گرافیک به اندازه کافی خوب و مناسب است و صفحه نمایش آن کیفیت بالایی دارد. ممکن است هنگام استفاده از این لپ تاپ متوجه شوید که پد لمسی آن بسیار حساس است که این مشکل را می توانید با استفاده از یک موس رفع نمایید.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
HP ZBook Studio G4اینتل Core i7-7500U• NVIDIA® Quadro® M1200 4 GB dedicated GDDR532GB6MBکارت حافظه AMD FirePro W4190M15.6"
Full HD|1920x1080

Asus ROG G752VS با ویژگی های سخت افزاری مناسب

ASUS ROG G752VS با ویژگی های سخت افزاری مناسب
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

اگر به دنبال لپ تاپی با طراحی منحصر به فرد هستید، این لپ تاپ بهترین گزینه برای شما است. این لپ تاپ دارای سطح تیتانیوم و پلاسما مسی است که جلوه ای اصیل و متفاوت به آن داده است. از ویژگی های سخت افزار با کارایی بالای این لپ تاپ می توان به پردازنده Core i7، RAM 16 گیگابایتی و کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX اشاره کرد. عمر باتری این لپ تاپ تقریبأ ۵ ساعت است؛ اما با توجه به قیمت مناسب آن، یک لپ تاپ عالی می باشد که می تواند در جلسات کاری خودنمایی کند و کارهای شما را به بهترین شکل نمایش دهد.

       

HP ZBook Studio G4  مناسب کارهای گرافیکی سه بعدی

HP ZBOOK STUDIO G4 مناسب کارهای گرافیکی سه بعدی
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

شرکت سازنده این لپ تاپ، آن را به نام “ایستگاه کاری سیار” معرفی کرده است. این لپ تاپ به پردازنده اینتل Core i7-7500U، RAM 32GB و کارت حافظه AMD FirePro W4190M مجهز است. این لپ تاب یکی از قدرتمندترین محصولات در بازار است. ممکن است قابلیت های این محصول برای برخی از طراحان فراتر از حد نیاز باشد، اما برای آنهایی که با گرافیک سه بعدی کار می کنند، HP ZBook Studio یک تجربه کاری فوق العاده پرسرعت، بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند، فراهم می کند.

 CPUGPURAMCacheMemoryصفحه نمایش
Dell Inspirion 13.3″Intel Core i7-8550U Quad-Core• Intel® UHD Graphics 6208GB8MBو کارت حافظه ۸ گیگابایتیلمسی ۱۳٫۳ اینچ

Dell Inspiron 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند
DELL INSPIRON 13.3، کم حجم و سبک اما قدرتمند

یکی دیگر از بهترین لپ تاپ های مناسب کارهای گرافیکی dell inspiron است که برای طراحانی که زیاد سفر می کنند، یک لپ تاپ کوچک تر و سبک تر مناسب تر است. این لپ تاپ با داشتن این ویژگی دارای صفحه نمایش لمسی ۱۳٫۳ اینچ، پردازنده Intel Core i7-8550U Quad-Core CPU و کارت حافظه ۸ گیگابایتی می باشد.

[table “15” not found /]

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
1 تعداد نویسندگان دیدگاه
بهار سیارسعید نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
سعید
مهمان
سعید

Apple MacBook Pro واقعا بهترین لپ تاپ برای کارای گرافیکیه – البته اگر قدرت خریدش رو داشته باشید 🙂

بهار سیار
عضو

موافقم مخصوصا با بخش قدرت خریدش