• کالاسودا
  • >
  • اپل
  • >
  • لپ تاپ های مک بوک ایر ۲۰۱۹ اپل سرعت پایین تری نسبت به مدل های پیشین دارند

لپ تاپ های مک بوک ایر ۲۰۱۹ اپل سرعت پایین تری نسبت به مدل های پیشین دارند

لپ تاپ های مک بوک ایر 2019 اپل سرعت پایین تری نسبت به مدل های پیشین دارند

اوایل این ماه بود که شرکت اپل تصمیم گرفت تغییراتی در سخت افزار مک بوک ایر های ۲۰۱۹ ایجاد کند و یک قدم خوب برای پایین آوردن قیمت این لپ تاپ ها به میزان ۱۰۰ دلار انجام دهد.

اما مک بوک ارزان بدون تضعیف شدنش امکان پذیر نیست و به نظر می رسد این ضعف در بخش راندمان SSD آن وجود دارد.

بیشتر قطعات سخت افزاری مک بوک مانند مدل سال قبل است. تنها تغییری که به چشم می آید صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی آن است که از تکنولوژی True Tone استفاده می کند. تکنولوژی که تنظیمات صفحه نمایش را برای راحت تر شدن تجربه بصری بیننده تغییر می دهد. تغییر قیمت از ۱۱۹۹ دلار به ۱۰۹۹ دلار باعث می شود مک بوک ایر جدید به ارزان ترین مک بوک ایر اپل تبدیل شود.

اما طبق گزارشات شرکت اپل یک جای دیگر هم تغییراتی اعمال کرده است. اجرای ابزارهای مخصوص سنجش سرعت هارد در مدل های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مک بوک ایر نمایان می کند که سرعت خواندن SSD در مدل های جدید به طور چشمگیری کمتر و سرعت نوشتن به مقدار کمی بیشتر شده است. مدل ۲۵۶ گیگابایتی سال قبل دارای سرعت خواندن ۲ گیگابایت بر ثانیه و نوشتن ۹۶۰ مگابایت بر ثانیه بود. در حالی که در مک بوک ایرهای ۲۰۱۹ سرعت خواندن به ۱.۳ گیگابایت بر ثانیه کاهش و سرعت نوشتن به ۱ گیگابایت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

بر روی کاغذ یک اختلاف زیاد در سرعت خواندن و یک اختلاف جزئی در سرعت نوشتن مدل های جدید پدید آمده است. البته در استفاده روزمره اکثر کاربران متوجه این تغییر سرعت نخواهند شد مگر اینکه از مک بوک هایشان برای کارهایی استفاده کنند که نیاز به انتقال اطلاعات زیادی باشد. باید این نکته را نیز افزود که سری ایر اپل برای کارهای روزمره هدف گذاری شده است تا کارهای با توان بالا.

در آخر اینکه اگر قصد خرید مدل های جدید مک بوک ایر را دارید بهتر است مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن را تهیه کنید. زیرا مدل ۱۲۸ گیگابایتی دارای سرعت نوشتن ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه در مقابل سرعت نوشتن ۱ گیگابایتی مدل ۲۵۶ گیگابایت است. البته سرعت خواندن هر دو مدل همان ۱.۳ گیگابایت بر ثانیه است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار