ماجرای ارزان بودن اینترنت ایران حقیقت دارد

0
336
ماجرای ارزان بودن اینترنت ایران حقیقت دارد|کالاسودا

ماجرای ارزان بودن اینترنت ایران حقیقت دارد|کالاسوداکالاسودا_بررسی های موسسه بریتانیایی BDRC  نشان داد ، ۲ کشور ایران و روسیه پایین ترین نرخ استفاده از اینترنت را در سراسر دنیا به نام خود ثبت کرده اند .

شاید شما به هم به عنوان یک ایرانی که مشترک هر یک از اپراتورها و شرکت های ارائه دهنده اینترنت هستید، بارها نسبت به نرخ هزینه های اینترنت خود معترض بوده اید . درواقع یکی از شایع ترین حرکات کاربران ایرانی ، تلاش برای یافتن یک اپراتور یا شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت است ، که با پایین ترین نرخ ممکن خدمات ارائه کند. در این میان جالب است بدانید کشور ما ایران در کنار روسیه ، از پایین ترین نرخ های ارائه اینترنت در جهان برخوردارند

این آمار و اطلاعات به سادگی به دست نیامده و موسسه BDRC  با ماه ها تحقیق و از طریق بررسی تعرفه ها و هزینه های دسترسی به خدمات اینترنت در ۱۹۶ کشور جهان به این اطلاعات دست یافته است . اما وضعیت ایران چگونه است ؟ یافته های این پژوهش  نشان می دهد هزینه دسترسی به اینترنت در ایران در هر ماه به طور متوسط ۵٫۳۷ دلار است که در سطح جهان بی رقیب است.

در سایر کشورهای جهان متوسط هزینه ماهانه دسترسی به اینترنت از ده دلار بالاتر است . رود. برای مثال  این هزینه برای مولداوی که در رتبه چهارم است ۱۰٫۷۱ دلار و برای سوریه که در رتبه پنجم است ۱۲٫۱۵ دلار در ماه می باشد.

اما رتبه دوم پس از ایران کشور اوکراین است . متوسط هزینه ماهانه دسترسی به اینترنت در  اوکراین ۵٫۵۲ دلار در ماه است. مقام سوم نیز به کشور روسیه می رسد که با صرف هزینه ۹٫۸۲ دلاری در ماه به این جایگاه رضایت داده است .