اخبار

ماجرای قفل غیرقابل هک اپل حقیقت دارد ؟

کالاسودا - کالاسودا_اپل نوعی قفل تولید کرده که غیرقابل هک است. این قفل غیرقابل هکِ آیفون روی آی‌او‌اس ۱۱.۴ قابل استفاده است. بنابراین قفل های هوشمند جددی را می توان پدیده ای منحصر به فرد تلقی کرد.

قفل هوشمند گوشی ها همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران بوده و البته خواهد بود. این قفل های هوشمند همیشه در معرض خطر هک قرار دارند، با این وجود، اپل قول داده که یک قفل غیرقابل هک در اختیار کاربران بگذارد.

اما آیا ماجرای این قفل غیرقابل هک حقیقت دارد؟ اپل ابتدا قفل جدید روی پورت لایتنینگ را در آی او اس ۱۱.۳ چنین تعریف کرد که اگر گوشی ۷ روز متصل نشود، به‌صورت خودکار قفل شود و تنها با واردکردن پسورد کار کند.

از سوی دیگر، متخصصان قفل‌شکن در یک شرکت امنیتی می‌گویند اپل قفل غیرقابل هکی را به‌صورت نرم‌افزاری روی آی او اس ۱۱.۴ تعریف کرده که تقریباً شکستن آن فعلاً ممکن نیست.

یک شرکت مشهور موسوم به کمپانی الکوم سافت که در کار باز کردن قفل آیفون فعالیت دارد تائید کرد مُد غیرفعال کردن پورت یو اس بی برای شکستن قفل پسورد روی نسخه ۱۱.۴ عرضه‌شده و تقریباً اجازه باز کردن گوشی را غیرممکن می‌سازد.{لینک}

بر اساس خبرهای تکمیلی اپل باهدف ممانعت از بازشدن قفل گوشی حتی توسط مقامات قضایی اقدام به چنین کاری کرده است. اخیراً دو کمپانی GrayKey و Cellebrite باقیمت‌های گزاف، گوشی‌های آیفون را برای مقامات رسمی باز می‌کنند که این کار باعث عصبانیت اپل شده است.

البته هنوز مشخص نیست که این ۲  کمپانی و کمپانی‌های مشابه چگونه قفل آیفون را باز می‌کنند اما قطعاً آپدیت جدید، دست آن‌ها را نیز از باز کردن قفل کوتاه می‌کند.مقامات قضایی بارها از اپل خواسته‌اند تا برایشان دسترسی پنهانی ایجاد کرده تا قفل گوشی مظنونین را باز کنند اما اپل از این کار سر باز زده است.

نظر شما چیست؟ آیا اکنون با وجود این قفل می توانیم اپل را امن ترین شرکت جهان بدانیم؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

تغییرات نسخه اندروید اُپرا و اضافه شدن حالت شب
افتتاح فروشگاه آمازون گو در دو شهر مهم دیگر
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا