اخبار

مارک زاکربرگ: پشیمانم!

کالاسودا - کالاسودا – دیروز مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک با حضور در جلسه کنگره آمریکا که به دنبال رسوایی های اخیر این شبکه اجتماعی برگزار شد، مجبور به عذرخواهی شد.

درز اطلاعات میلیونها کاربر فیس‌بوک به شرکتها و همچنین کمپینهای انتخاباتی نظیر کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ توسط شرکت تحلیل داده کمبریج آنالیتیکا در هفته‌های گذشته کمپانی فیس‌بوک و مدیرعامل آن ‌را با بحرانی جدی مواجه کرد. به همین جهت مقرر شد که مدیر عامل فیسبوک طی روزهای ۱۰ و ۱۱ آوریل در جلسه علنی در مقابل نمایندگان کمیته قضایی حضور یابد و شهادت دهد.

به نقل از لس آنجلس تایمز، وی در این جلسه فیس بوک را شرکتی خوش بین به آینده و ایده آل گرا توصیف کرد و افزود: در بخش عمده ای از حیاتمان بر روی کارهای خوبی متمرکز شدیم که ارتباط مردم با یکدیگر را ممکن می کند. اما حالا مشخص شده که برای جلوگیری از استفاده از این ابزار برای آسیب زدن به دیگران به اندازه کافی فعالیت نکرده ایم. این اشتباه من بود و من متاسفم.

سناتور دایان فاینستاین از مدیرعامل فیس‌بوک درباره جلوگیری از دخالت عوامل خارجی در انتخاباتهای آینده آمریکا پرسید. زاکربرگ در پاسخ گفت که سامان دادن به این موضوع از اولویت‌های اوست. وی افزود: “یکی از بزرگترین پشیمانی‌های من این است که در شناسایی عملیات روسیه در فیس‌بوک برای انتخابات سال ۲۰۱۶ سرعت لازم را نداشتیم و از این بابت پشیمانم.”

او چنین در در اظهاراتش آورده است که ما در تشخیص و واکنش به مداخله روسیه بسیار کند عمل کردیم و حالا با تمام توان کار می کنیم تا بهتر شویم. پیچیدگی مدیریت این تهدیدات نیز مرتبا در حال افزایش است و ما نیز به همین نسبت خود را بهبود می دهیم. ما همچنان به همکاری به دولت ادامه میدهیم تا درک بهتری از مداخله روسیه پیدا کنیم.

در ادامه نیز زاکربرگ به تبیین آنچه رخ داده و همچنین راهکارهای فیسبوک برای پیشگیری از وقوع دوباره این ماجرا پرداخت و تعدادی از سناتورهای آمریکایی سوالاتی را در مورد مقررات قانونی فیس بوک، ضرورت افزایش قانون گذاری در این شرکت، نحوه رسیدگی به تخلفات شرکت کمبریج انالیتیکا و غیره مطرح کردند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا