مارک زوکربرگ هدف اصلی پیام های انتقادی است

مارک زوکربرگ هدف اصلی پیام های انتقادی است|کالاسودا

مارک زوکربرگ هدف اصلی پیام های انتقادی است|کالاسوداکالاسودا_طی ماه های اخیر( پس از ریاست جمهوری ایالات متحده) موجی شدید از انتقادات نسبت به نوع فعالیت های مارک زوکربرگ و شبکه اجتماعی اش از سوی کاربران مطرح شد .

درواقع درست چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، موسس و مدیر عامل فیس بوک، مارک زوکربرگ به موضوع همکاری با تبلیغات منفی و جهت دار و حتی جاسوسی برای روسیه متهم شد. وی در قبال این اتهامات واکنش های چندان منفی از خود نشان نمی داد.

سخنگوی فیس بوک نیز در طول سخنان مطبوعاتی خود بر برائت فیس بوک از این اتهامات تاکید داشت . با این وجود ، اکنون زاکربرگ در پیامی مطبوعاتی اعلام کرده است ؛ شرکت وی نه تنها تاثیری بر انتخابات نداشته، بلکه آنچنان که تصور می شود تاثیرگذاری مثبتی برای انتخاب دونالد ترامپ نیز نداشته است .

وی در بخشی از پیام خود گفت ؛ “روزانه تعداد زیادی پیام تهدید و توهین به پیغام گیرهای انلاین من ارسال می شود. پیغام هایی که از سوی کاربران ناراحت و عصبانی منتشر می شوند و معتقدند من و شبکه اجتماعی تحت سرپرستی ام در انتخاب ریاست جمهوری ایالات متحده نقشی پر رنگ داشتیم .”

فیس بوک در هفته های اخیر به اتهامات متعددی شامل همکاری با شرکت های روسی و  تبلیغات جهت دار برای طرفداران ترامپ متهم شد . از سوی دیگر این شرکت متهم شد که گروه های مختلف افراد را در خصوص پیام  های تبعیض آمیز و نژادپرستانه مورد حمایت قرار می دهد .

گرچه اغلب این پیام ها پایه و اساسی جدی ندارند و حتی هنوز هم در دادگاه ها اثبات نشده اند، اما موضوع این جا است که این پیام ها و اعتراضات می توانند بعدها بر نگرش افراد نیز تاثیر گذار باشند و حتی برخی از مخاطبان فیس بوک را کاهش دهند . موضوعی که برای این غول شبکه های اجتماعی نگران کننده خواهد بود .

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها