اخبار

مالیات الکترونیکی در راه اجرایی شدن

کالاسودا - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می کوشد تا طرح مالیات الکترونیک را اجرایی کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، در ادامه الکترونیکی شدن طرح های مهم اقتصادی در کشور حالا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلاش است تا بتواند طرح مالیات الکترونیک را اجرایی کند.

بنابراین گزارش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تحقق دولت الکترونیک، اعلام کرده که در حال پیگیری طرح مالیات الکترونیک هستیم زیرا موضوع مهم و جزو دغدغه‌های اصلی کشور است.

مالیات الکترونیک یکی از اولویت های پژوهشی سازمان امور امور مالیاتی است و در راستای استقرار دولت الکترونیک و ایجاد نظام یکپارچه مالیاتی متوسل به استفاده از ابزار آلات و فن آوری الکترو نیکی به منظور نیل به اهداف شده است.

در این راستا و در ارتباط با این موضوع بار مالی فراوانی را سازمان امور مالیاتی کشور متحمل شده و از طرفی دغدغه کشور هایی که از شبکه های اینترنت و آنلاین استفاده می کنند پذیرش این نوع سیستم توسط کاربران است.

این سازمان برای بهره گیری بهتر از اطلاعات مودیان مالیاتی در پی بر طرف کردن مشکلات و تقویت سامانه های مرتبط با آن است و در اجرای طرح جامع مالیاتی سامانه الکترونیکی مودیان با عنوان اظهارنامه الکترو نیکی ، ثبت نام الکترو نیکی کد اقتصادی ، پرداخت الکترو نیکی مالیات صورت معاملات فصلی الکترونیکی ،فهرست مالیات حقوق الکترونیکی ،خلاصه پرونده الکترو نیکی و ثبت نام صندوق و نرم افزار فروش در راستای مالیات الکترونیکی است.

یک نکته جالب در این زمینه این است که یک تحقیق دانشگاهی در ایران اعلام کرده که بین سرعت و پذیرش خدمات مالیات الکترونیک و بین خدمات حمایتی مشتریان و پذیرش خدمات مالیات الکترونیک رابطه همبستگی قوی وجود دارد. همچنین طبق همین پژوهش مشخص شده که بین ادراک از سهولت و پذیرش خدمات مالیات الکترونیک رابطه همبستگی قوی وجود دارد و همچنین بین امنیت و پذیرش خدمات مالیات الکترونیک رابطه همبستگی متوسطی وجود دارد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا