هفته آینده رویداد ماه صورتی را در آسمان ببینید

هفته آینده رویداد ماه صورتی را در آسمان ببینید

رویداد خیره کننده ای در تاریخ ۳۰ فروردین ماه یعنی روز جمعه اتفاق خواهد افتاد که از آن به عنوان ماه صورتی نام برده می شود.

ستاره شناسان هفته آینده یک رویداد نجومی خیره کننده را برای شما پیش بینی کرده اند. این رویداد خیره کننده به نام ماه صورتی در تاریخ ۱۹ آوریل یا ۳۰ فروردین اتفاق خواهد افتاد. اگر رنگ صورتی را دوست دارید شاید اندکی نا امید شوید که بدانید نام این رویداد حقیقتا برگرفته از رنگ آن نیست.

با این حال این رویداد همچنان زیبا و چشمگیر است و وقت گذاشتن برایش ارزش دارد. در زیر اطلاعاتی در مورد این رویداد شامل چگونگی تشکیل و زمان دیدن آن به شما ارائه می شود.

این رویداد چه زمانی اتفاق می افتد؟

امسال این رویداد در تاریخ ۳۰ فروردین ماه به وقوع می پیوندد. فاز کامل این ماه در ساعت ۱۲:۱۲ بعداز ظهر آغاز خواهد شد، اما  به دلیل روشن بودن آسمان باید در شب زیبایی این رویداد را مشاهده کنید. برای اینکه شانس بهتری برای دیدن این پدیده داشته باشید بهتر است وارد منطقه ای با آلودگی نوری کم شوید، به طوری که ماه را در آسمان شب کاملا به صورت درخشان ببینید.ماه صورتی چیست؟

ماه صورتی چیست؟

به دومین ماه کامل در ماه آوریل ماه صورتی می گویند. این رویداد هنگامی اتفاق می افتد که ماه در طرف مقابل زمین روبروی خورشید قرار می گیرد و کاملا روشن می شود.

چرا این ماه را صورتی نامگذاری کردند؟

در قبیله های بومی آمریکایی، به ماه به ماه صورتی معروف شده است، زیرا شبیه به نوعی خزه به نام خزه صورتی است که روی صخره ها می روید. از دیگر نام های این ماه می توان به ماه تخم مرغی ( به خاطر شکل ظاهری و نزدیکی به عید پاک)، ماه کامل جوانه زدن سبزه ها، ماه کامل ماهی (زمانی که ماهی های قزل آلا تخم ریزی می کنند) و ماه رو به رشد اشاره کرد.

جالب است بدانید که علاوه بر این رویداد، در تقویم میلادی تنها قمر زمین در ماه ژوئن نیز دو بار کامل می شود که انگلیسی ها به این پدیده “ماه آبی” یا بلو مون می گویند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار