مایکروسافت آژور microsoft azure چیست؟

0
563
مایکروسافت آژور microsoft azure چیست؟

اگر اخبار مایکروسافت را دنبال کرده اید، شانس این وجود دارد که نام مایکروسافت آژور که قبلاً با عنوان Windows Azure  شناخته می شد را شنیده باشید. این یک سرویس رایانش ابری بخش بزرگی از فعالیت کسب و کار مایکروسافت است و با خدمات مشابهی از آمازون و گوگل رقابت می کند.

آژور یک سرویس محاسباتی ابری است که توسط مایکروسافت از طریق مراکز داده مدیریت شده برای ساخت، تست، توسعه و مدیریت برنامه ها و سرویس ها ایجاد شده است.

ویژگی های مایکروسافت آژور

مایکروسافت، Azure را به عنوان یک سیستم جهانی مبتنی بر ابر ساخته است که در ادغام سرویس های مختلف مانند Platform as a Service یا پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) در فضاهای ابری، زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) بیشتر بر مبحث مجازی سازی و نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) و تمرکز روی مباحث نرم افزاری پیشرفت چشمگیری داشته است. این سرویس ها بسیار انعطاف پذیر هستند و همچنین از بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف، ابزارها و فریمورک ها، از جمله نرم افزار و سیستم های خاص و شخص ثالث پشتیبانی می کند.

ویژگی های مایکروسافت آژور

 

مایکروسافت آژور چه کاری می تواند انجام دهد؟

وب سایت مایکروسافت آژور دایرکتوری از صدها سرویس مختلف را که می توانید از آنها استفاده کنید ، شامل ماشینهای مجازی کامل ، بانک اطلاعاتی ، ذخیره فایل ، تهیه نسخه پشتیبان و سرویس برای برنامه های موبایل و وب را در اختیار شما قرار می دهد.

این سرویس در ابتدا “Windows Azure” نامگذاری شده بود ، اما به “Microsoft Azure” تغییر نام داد زیرا می تواند خیلی بیشتر از ویندوز عمل کند. برای مثال می توانید ماشینهای مجازی ویندوز یا لینوکس هر کدام را که ترجیح می دهید  در Azure اجرا کنید.

با استفاده از این صدها سرویس، می توانید هر کاری را انجام دهید. و برای هر کاری که Azure در یک سرویس آسان ارائه نمی دهد، می توانید یک ماشین مجازی ویندوز یا لینوکس راه اندازی کنید که میزبان هر نرم افزاری است که می خواهید از آن استفاده کنید. شما حتی می توانید میزبان ویندوز یا لینوکس را در یک ابر مجازی روی یک ابر میزبان کنید و از راه دور به آن متصل شوید.

مایکروسافت آژور چه کاری می تواند انجام دهد؟

محاسبات از راه دور

این فقط روش دیگری برای استفاده از منابع محاسباتی از راه دور است. محاسبات ابری زمانی مفید است که شما دسترسی به خدمات محاسباتی مانند سرور، ذخیره سازی، شبکه، نرم افزار، اینترنت و مهمتر از همه “ابر” یا پلت فرم Cloud از ارائه دهنده ای مانند Azure داشته باشید. به عنوان مثال، به جای ذخیره سازی اسناد و عکس ها بر روی هارد دیسک کامپیوتر شخصی، اکثر کاربران آنها را آنلاین ذخیره می کنند، این رایانش ابری است.

بخش اعظم آنچه Azure انجام می دهد منحصر به Azure نیست. آمازون ، مایکروسافت و گوگل در حال رقابت در خصوص این سرویس هستند. قطعاً شرکت  ‌هایی که از نرم‌افزارهای مختلف مایکروسافت نظیر ویندوز، آفیس، SQL Server و Sharepoint استفاده می‌کنند، می‌توانند با توجه به یکپارچگی سیستم مایکروسافت از بزرگترین مشتریان آژور باشند.

محاسبات از راه دور

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از