رکورد یک میلیاردی نصب مایکروسافت ورد در گوشی های اندرویدی

0
۵
رکورد یک میلیاردی نصب مایکروسافت ورد در گوشی های اندرویدی

مایکروسافت به تازگی به نقطه عطف جدیدی رسیده است: نسخه اندروید اپلیکیشن ورد این شرکت اکنون از مرز یک میلیارد نصب روی پلی استور در گوشی های اندرویدی گذشته است.

دیگر برنامه های فرعی این شرکت مانند اکسل، پاورپوینت، OneNote و وان درایو نیز در این رکورد سهیم بوده اند و آنها نیز هر کدام به نصب بالای 500 میلیون بار در پلی استور رسیده اند، در حالی که کلاینت ایمیل outlook برای اندروید تنها 100 میلیون بار نصب شده است.

دلایل محبوبیت مایکروسافت ورد

البته باید یادآور شد که شاید تمامی این تعداد نصب از طریق گوگل پلی صورت نگرفته باشد. چرا که شرکت مایکروسافت با تعدادی از شرکت‌ های تولیدکننده گوشی هوشمند قرارداد همکاری بسته است تا نرم‌ افزار های گفته شده به صورت پیش ‌فرض را روی دستگاه ‌های تولیدی طرف قرارداد نصب شود. به همین دلیل سیستم عامل های گوشی هایی که اندروید هستند این مجموعه آفیس را به صورت پیش فرض روی دستگاه خود دارند.

دلایل محبوبیت مایکروسافت ورد

استقبال کاربران از این نرم افزارها

با این حال، تعداد رو به رشد استفاده از مجموعه آفیس تنها به این دلیل نیست و در سال های اخیر گفت اگرچه سرویس‌های ابری مانند Google Docs در سال‌های اخیر با استقبال کاربران روبرو شده‌اند، اما هنوز هم بسیاری از افراد و صاحبان کار ترجیح می‌دهند از نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس استفاده کنند. نرم‌افزارهایی مانند مایکروسافت ورد و اکسل علاوه بر آن که سابقه بیشتری در این زمینه دارند، بر روی اکثر پلتففرم‌ های حاضر در بازار نیز عرضه شده ‌اند.

استقبال کاربران از این نرم افزارها

موفقیت خیره کننده مایکروسافت در پلتفرم اندروید

بیل گیتس ماه گذشته اعلام کرد که بزرگ ترین اشتباه او از دست دادن بازار سیستم عامل های موبایلی و خصوصا اندروید بوده است. اکنون رقبای دیگری مانند ios اپل نیز در این بازار وجود دارند و بردن این رقبا برای مایکروسافت کار ساده ای نبوده است. ورژن های موبایلی مایکروسافت هیچ گاه تا این اندازه موفق نبوده اند و اکنون به میزان موفقیت بالایی با این آمار خیره کننده افتاده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از