اخبار

نرم افزار Office در آخرین به روز رسانی خود چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد

کالاسودا - کالاسودا- مایکروسافت برخی از نرم افزار های خود را به روز رسانی کرد که در این میان نرم افزار Office package قابلیت های جالبی را در اختیار کاربران قرار داد. این نرم افزار که در استور های گوگل و اپل قرار دارد به صورت جداگانه قابل دریافت است. اپلیکیشن های Word و Outlook و PowerPoint هرکدام قابلیت هایی را دریافت کرده اند که امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. به نظر می رسد با این به روز رسانی ها مایکروسافت سعی دارد نسخه موبایلی اپلیکشن خود را به نسخه ویندوز نزدیک کند تا بتواند تعاملات بسیار خوبی را بین دستگاه های مورد استفاده کاربران ایجاد کند.

در ابتدا و در به روز رسانی ماه ژولای قابلیت های کاربری برای کاربران بخش ورد در نظر گرفته شده است و این قابلیت را به کاربران گوشی های اندروید و IOS می دهد که در زمان مشاهده تیتر مطالب بتوانند برخی از کلمات موجود در فایل ورد را مشاهده کنند علاوه بر این موضوع کاربران بخش Outlook نیز قابلیت جالبی را دریافت کردند و بعد از این به روز رسانی کاربران می توانند مخاطبین خود را مانند نسخه دسکتاپی حذف کنند. این تعامل به نظر برای افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند بسیار مهم است زیرا بسیاری از کاربران که از Outlook استفاده می کنند دسترسی به مخاطبین اهمیت بسیار زیادی دارد.

اما نسخه اندروید قابلیت دیگری را نیز دریافت می کنند و ویژگی آشنای Do Not Disturb mode است که باعث می شود ناتیفیکشن های ایمیل را کاربران در صفحه نمایش گوشی خود شخصی سازی کنند. این قابلیت به نظر می رسد مدت ها پیش در اختیار کاربران قرار گیرد اما به هر حال این موضوع در به روز رسانی جدید مایکروسافت در اختیار کاربران قرار گرفت . شخصی سازی در بخش Outlook از مدت ها پیش مطرح شده بود اما در نهایت این قابلیت در اختیار همه کاربران قرار گرفت.

از طرفی دیگر نیز کاربران سیستم عامل IOS نیز کاربران خود را شخصی سازی خاص خود را دارد و اجازه می دهد که همگام سازی بخش تنظیمات draft توسط کاربر به راحتی صورت گیرد و این قابلیت به نحوی است که کابران می توانند بخشی از متن را در گوشی خود نوشته و ادامه آن را بر روی نسخه دیگری مانند نسخه مایکروسافت ویندوز ادامه دهند.

در انتها نیز این به روز رسانی قابلت های بخش PowerPoint که ویرایش را برای کاربران ساده تر می کند. این قابلیت باعث می شود تا کاربران بتوانند در زمان مطالعه یک فایل به راحتی بتوانند آن را ویرایش کنند و در کمترین زمان آن را ذخیره سازی کنند. حال باید دید در انتها این بخش ها با چه نظراتی رو به رو خواهد شد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا