اخبار

مبارزه با آنفولانزا به لطف غول های فناوری

کالاسودا -

کالاسودا_غول های فناوری قصد دارند با آنفولانزا مبارزه کنند. موضوع مبارزه با آنفولانزا آن هم توسط ۲چهره سرشناس دنیای فناوری موضوعی مهم و حیاتی است.

اما این ۲ نفر چه افرادی هستند ؟ این ۲ نفر بیل گتس و لری پیچ هستند. در واقع مبارزه با آنفولانزا در دستور کار مدیران اسبق مایکروسافت و گوگل قرار گرفته است.

به عبارت دیگر بیل گیتس موسس مایکروسافت و لری پیج یکی از موسسان گوگل قصد دارند با همکاری یکدیگر بیماری مرگبار آنفولانزا را ریشه کن کنند. جالب است بدانید این دو نفر قصد دارند به طور مشترک در این زمینه ۱۲ میلیون دلار سرمایه گذاری کنند.

در مرحله اول این طرح، این تحقیقات در بازه های زمانی دو ساله بر روی حیوانات انجام می شود و برای موفق ترین تحقیق حداکثر ۱۰میلیون دلار دیگر اختصاص داده می شود تا امکان تکمیل و تولید واکسن آنفولانزا برای انسان فراهم شود. پیش بینی می شود تکمیل این طرح تحقیقاتی تا سال ۲۰۲۱ به طول بیانجامد.

بیل گیتس اخیرا  به منظور جلب توجه جهانیان به اهمیت تولید واکسن آنفولانزا، از یک برنامه شبیه سازی کمک گرفته است. این برنامه شبیه سازی نشان دهنده گسترش سریع میزان ابتلا به بیماری آنفولانزا بوده و ثابت می کند در صورت عدم مقابله اصولی با این بیماری مهلک، آنفولانزا در سال های آینده قادر خواهد بود در عرض شش ماه تا ۳۳میلیون نفر را به کشتن دهد.

این سرمایه گذاری در اختیار دانشمندان و محققانی برجسته قرار می گیرد که قرار است با پژوهش‌های خود زمینه را برای تولید واکسنی جهانی به منظور مقابله با بیماری آنفولانزا فراهم کنند.

۱۲میلیون دلار بودجه تخصیص داده شده توسط بیل گیتس و لری پیج، در قالب مبالغی دو میلیون دلاری در اختیار گروه های تحقیقاتی قرار می گیرد.

مطالب مرتبط

برو بالا