مترو دهلی، اولین متروی سبز دنیا تا سال ۲۰۲۱ خواهد شد

مترو دهلی، اولین متروی سبز دنیا تا سال 2021 خواهد شد

شرکت بین المللی راه آهن دهلی (DMRC) در تلاش برای تبدیل شدن به اولین شبکه ۱۰۰ درصدی استفاده از انرژی سبز در خطوط مترو در دنیاست. این شرکت از طریق حمایت از انرژی خورشیدی در خطوط مترو Violet خود که فاصله بین استادیوم تا مرکز شهر را پوشش می دهد، می خواهد سوخت پاک را تا سال ۲۰۲۱ برای این خط به ارمغان آورد.

پروژه انرژی خورشیدی Rewa

دکتر منگو سینگ، مدیر اجرایی DMRC به همراه اوپندرا توراتی، مدیر کل اتحادیه بین المللی خورشیدی و تنی چند مسئول این پروژه بوده اند و اخیرا اعلام کرده که قصد دارند نیروی حاصل از یک پروژه انرژی خورشیدی موسوم به روا یا Rewa را در متروی دهلی به کار گیرند.

توسعه پانل های خورشیدی خاص

این کار نیاز مند طراحی و توسعه پانل های خورشیدی خاص برای متروی خطوط دهلی است و این اولین بار است که شرکت بین المللی راه آهن دهلی از چنین منبعی برای تامین انرژی خود استفاده می کند. البته تاکنون، از پنل‌ های خورشیدی موجود در محوطه شرکت برای نیازهای ضروری دیگر مانند تهویه هوا و  مواردی مانند تامین نور ایستگاه‌ های مترو استفاده کرده ‌اند اما استفاده از آن برای حرکت مترو اولین بار است که اتفاق می افتد.

اکنون شرکت بین المللی راه آهن دهلی قصد دارد از انرژی خورشیدی پروژه Rewa برای راه ‌اندازی مترو و جابجایی مسافران با سوخت پاک استفاده کند. DMRC میزان ۲۷ مگاوات انرژی خورشیدی را از پروژه Rewa دریافت خواهد کرد و به تدریج میزان ان را تا ۹۹ مگاوات افزایش خواهد داد.مترو دهلی

میزان انرژی برای جابجایی مترو

شرکت راه آهن دهلی قصد دارد که اجرای تمامی عملیات خود را تا سال ۲۰۲۱ با کمک انرژی خورشیدی انجام دهد. مقامات DMRC در این مورد می گویند: به طور متوسط هر ساله ۳۴۵ میلیون واحد انرژی از جانب پروژه Rewa برای جابجایی مترو استفاده خواهد شد. سعی می کنیم میزان انرژی ۹۹ مگاواتی انرژی خورشیدی را از ماه می ۲۰۱۹ شروع کنیم و آن را ۷۵۰ مگااوت نیز برسانیم.

انعقاد موافقت نامه های همکاری

این شرکت در حال حاضر برای بیش از نیمی از نیازهای الکتریکی خود از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند اما  قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، همه عملیات اجرایی خود را با کمک انرژی خورشیدی به صورت صد در صد انجام دهد. چند روز پیش وزیر امور انرژی و معادن این کشور موافقت نامه هایی را بین شرکت راه آهن و مترو و شرکت مدیریت تامین این انرژی MPPMC برای عرضه انرژی خورشیدی Rewa Ultra منعقد کرد. این شرکت در پی گسترش استفاده از انرژی خورشیدی در امر حمل و نقل و جابجایی است و می خواهد متروی دهلی را به یکی از اولین خطوط متروی پاک دنیا تا سال ۲۰۲۱ تبدیل کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار