مترو دهلی، اولین متروی سبز دنیا تا سال 2021 خواهد شد

0
255
مترو دهلی، اولین متروی سبز دنیا تا سال 2021 خواهد شد

شرکت بین المللی راه آهن دهلی (DMRC) در تلاش برای تبدیل شدن به اولین شبکه 100 درصدی استفاده از انرژی سبز در خطوط مترو در دنیاست. این شرکت از طریق حمایت از انرژی خورشیدی در خطوط مترو Violet خود که فاصله بین استادیوم تا مرکز شهر را پوشش می دهد، می خواهد سوخت پاک را تا سال 2021 برای این خط به ارمغان آورد.

پروژه انرژی خورشیدی Rewa

دکتر منگو سینگ، مدیر اجرایی DMRC به همراه اوپندرا توراتی، مدیر کل اتحادیه بین المللی خورشیدی و تنی چند مسئول این پروژه بوده اند و اخیرا اعلام کرده که قصد دارند نیروی حاصل از یک پروژه انرژی خورشیدی موسوم به روا یا Rewa را در متروی دهلی به کار گیرند.

توسعه پانل های خورشیدی خاص

این کار نیاز مند طراحی و توسعه پانل های خورشیدی خاص برای متروی خطوط دهلی است و این اولین بار است که شرکت بین المللی راه آهن دهلی از چنین منبعی برای تامین انرژی خود استفاده می کند. البته تاکنون، از پنل‌ های خورشیدی موجود در محوطه شرکت برای نیازهای ضروری دیگر مانند تهویه هوا و  مواردی مانند تامین نور ایستگاه‌ های مترو استفاده کرده ‌اند اما استفاده از آن برای حرکت مترو اولین بار است که اتفاق می افتد.

اکنون شرکت بین المللی راه آهن دهلی قصد دارد از انرژی خورشیدی پروژه Rewa برای راه ‌اندازی مترو و جابجایی مسافران با سوخت پاک استفاده کند. DMRC میزان 27 مگاوات انرژی خورشیدی را از پروژه Rewa دریافت خواهد کرد و به تدریج میزان ان را تا 99 مگاوات افزایش خواهد داد.مترو دهلی

میزان انرژی برای جابجایی مترو

شرکت راه آهن دهلی قصد دارد که اجرای تمامی عملیات خود را تا سال 2021 با کمک انرژی خورشیدی انجام دهد. مقامات DMRC در این مورد می گویند: به طور متوسط هر ساله 345 میلیون واحد انرژی از جانب پروژه Rewa برای جابجایی مترو استفاده خواهد شد. سعی می کنیم میزان انرژی 99 مگاواتی انرژی خورشیدی را از ماه می 2019 شروع کنیم و آن را 750 مگااوت نیز برسانیم.

انعقاد موافقت نامه های همکاری

این شرکت در حال حاضر برای بیش از نیمی از نیازهای الکتریکی خود از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند اما  قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، همه عملیات اجرایی خود را با کمک انرژی خورشیدی به صورت صد در صد انجام دهد. چند روز پیش وزیر امور انرژی و معادن این کشور موافقت نامه هایی را بین شرکت راه آهن و مترو و شرکت مدیریت تامین این انرژی MPPMC برای عرضه انرژی خورشیدی Rewa Ultra منعقد کرد. این شرکت در پی گسترش استفاده از انرژی خورشیدی در امر حمل و نقل و جابجایی است و می خواهد متروی دهلی را به یکی از اولین خطوط متروی پاک دنیا تا سال 2021 تبدیل کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها