مخفی کردن نرم افزار ردیابی در برنامه‌های موبایل توسط آمریکا

0
6198

اخیراً بین دولت ایالات متحده و بسیاری از اپلیکیشن‌های چینی مشکلاتی به وجود آمده است. طبق ادعای آمریکا این برنامه‌ها داده‌های کاربران آمریکایی را ردیابی کرده و برای کشور چین جاسوسی می‌کنند. با وجود اینکه شواهد رسمی وجود ندارد؛ این برنامه‌ها در آمریکا ممنوع اعلام شده است. برنامه‌های که اخیراً تحت تأثیر قرار گرفته‌اند TikTok و WeChat هستند. یک گزارش جدید در وال استریت ژورنال حاکی است که ایالات متحده آمریکا نیز به اندازه چین مقصر بوده و در این کار دست دارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از GizChina، یک شرکت مستقر در ویرجینیا Anomaly Six LLC، نرم افزار خود را در بسیاری از برنامه‌های تلفن همراه جاسازی کرده است. این کار به شرکت اجازه می‌دهد صدها میلیون تلفن هوشمند در سطح جهان را ردیابی کند. جالب اینجا است که این شرکت با وزارت دفاع و اطلاعات آمریكا روابط محكمی دارد.

جالب‌تر این است که بنیانگذاران این شرکت دو سرباز ارتش ایالات متحده هستند که سابقه اطلاعاتی دارند. در حال حاضر، نرم افزار Anomaly Six LLC در بیش از 500 برنامه تلفن همراه فعال است. بیشتر این برنامه‌ها توسط آمریکایی‌ها استفاده می‌شود. آیا این بدان معنی است که ایالات متحده نیز از شهروندان خود جاسوسی می‌کند؟

جالب اینجاست که این گزارش ادعا می‌کند تا زمانی که از این داده‌ها برای اهداف تجاری استفاده نشود؛ این برنامه قانونی است. بخش خوب ماجرا این است که این داده‌ها به صورت ناشناس جمع آوری می‌شوند. با این وجود، اگر چنین برنامه‌هایی را در تلفن خود دارید بیشتر احتیاط کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها