اخبار

مدارس چین بازی دیجیتال را  آزاد کردند

مدارس چینی،دیجیتال

کالاسودا- کالاسودا_یک مدرسه چینی قصد دارد نه تنها بازی های دیجیتال را در مدارس آزاد کند ، بلکه می خواهد به نوجوانان آموزش دهد چگونه بازی کنند .

برای بسیاری از ما بازی های دیجیتال مخرب به نظر می رسند . بازی هایی که می توانند رشد ذهنی نوجوانان را کاهش دهند و یا حتی آنان را پرخاشگر و عصبی کنند . اما به نظر می رسد این موضوع برای چینی ها به شکلی دیگر تعریف شده است .

مدرسه موسوم به لانچیانگ تکنیکال ، مدرسه ای است که قرار است میزبان استعدادهای تکنولوژیک نوجوانان باشد . این مدرسه شامل چندین رشته آموزشی است و دانش آموزان را برای طراحی ، تدوین و برنامه نویسی بازی های دیجیتالی آماده می کند .

جالب است که مدتی پیش در رسانه ها این موضوع مطرح می شد که کاربران چینی که بیش از حد به تکنولوژی وابسته اند در کمپ های ترک اعتیاد اینترنتی ترک داده می شوند . اما حالا نسل جدید برای طراحی بازی های ویدئویی آموزش می بینند.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در این فضا مورد توجه قرار دارد ، این است که دانش آموزان روی مهارت های خود در برخی از مشهورترین بازی های ویدئویی تمرکز می کنند. البته  دانش آموزان  بر اساس مهارت های خود گزینش می شوند و حتی پیش از ورود به مدرسه نیز آزمون ورودی را پشت سر می گذارند . این مدرسه در شرق چین قرار دارد واز تابستان گذشته نیز رشته ورزش های الکترونیک را افتتاح کرد.

در این مدرسه به کودکان آموخته می شود نه تنها روی استعدادهای بازی سازی خود تمرکز کنند ، بلکه از این طریق کسب درامد نیز داشته باشند . به نظر می رسد چینی ها همانقدر که به اقتصاد فعلی خود اهمیت می دهند ، برای آینده اقتصادی کشورشان نیز اهمیت قائل هستند .

مطالب مرتبط

برو بالا