ساخت مدال های المپیک ۲۰۲۰ از زباله های الکترونیکی بازیافتی

ساخت مدال های المپیک 2020 از زباله های الکترونیکی بازیافتی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کمیته برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو رسما طرح های مدال المپیک این هفته را به نمایش گذاشته است. در حالی که این مدال ها از نظر ظاهری ممکن است شبیه هر مدال دیگری باشند، اما این مدال ها از چیز متفاوت تری ساخته شده اند یعنی زباله های الکترونیکی بازیافتی.

کمپینی برای گردآوری موبایل های قدیمی

در آوریل ۲۰۱۷ کمیته سازماندهی توکیو ۲۰۲۰ کمپینی برای جمع آوری لوازم الکترونیکی قدیمی مردم برای اجرای این پروژه راه اندازی کرد. سپس فلزات مورد نیاز برای مدال ها از این زباله های بازیافتی الکترونیکی اهدا شد. بسیاری از لوازم الکترونیکی، به خصوص تلفن های همراه، مقدار کمی از فلزات گرانبها مانند نقره، طلا و پلاتین دارند.

چه میزان طلا و نقره از این دستگاه ها ساخته می شود؟

پیش از این، امسال کمیته المپیک اعلام کرد که در مسیر پیشرفت این پروژه قرار دارد. به گفته آنها بیش از ۴۷۴۸۸ تن از دستگاه های خراب گردآوری شد و بیش از ۵ میلیون گوشی تلفن همراه در میان آنها بود. آنها توانستند در نهایت ۳۲ کیلوگرم طلا و ۳۵۰۰ کیلوگرم نقره و ۲۲۰۰ کیلوگرم برنز را از میان دستگاه های جمع آوری شده استخراج کنند.

حدود ۲۷۰۰ کیلوگرم برنز نیز پیش از ماه ژوئن سال گذشته از کمک های مالی تامین شده است. تا اکتبر ۲۰۱۸، ۲۸.۴ کیلوگرم طلا (۹۳.۷% از میزان هدف ۳۰ کیلوگرم) و میزان ۳۵۰۰ کیلوگرم نقره (۸۵.۴% از ۴۱۰۰ کیلوگرم از میزان هدف) از دستگاه های اهدا شده به دست آمده است.

چه میزان طلا و نقره از این دستگاه ها ساخته می شود؟

نظر ژیمیناستیک کار ژاپنی در مورد این مدال ها

مدال های المپیک قبلی نیز از مواد بازیافتی تهیه شده بود، اما سران المپیک در توکیو ادعا می کنند که مدال های المپیک ۲۰۲۰ اولین بار است که از مواد بازیافتی فلزی تهیه شده است. Kohei Uchimura ژیمناستیک و دارنده مدال طلای سه گانه المپیک، ژاپن در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که این برنامه بازسازی برای اولین بار عرضه شده است. او می گوید:”مسابقات المپیک و پارا المپیک توکیو ۲۰۲۰ در واقع از افکار مردم و حمایت آنها از اجتناب از زباله ساخته خواهد شد. من فکر می کنم پیامی مهم در این مورد برای نسل های آینده وجود دارد.”

مشخصات مدالهای المپیک و تاریخ برگزاری

این مدال ها قطر ۸۵ میلی متر قطر داشته و ۷.۷ میلی متر ضخامت دارند. مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حدود یک سال، در تاریخ ۲۴ ژوئیه آغاز و تا ۹ اگوست ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

مشخصات مدالهای المپیک و تاریخ برگزاری

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار