مدیرعامل هوآوی: سیاست تحریم راه به جایی نمی‌برد

مدیرعامل شرکت هواوی ضمن اشاره به موفقیت‌های روزافزون هواوی در سال‌های اخیر، خاطرنشان کرده است که فشار و تحریم‌های آمریکا چالش برانگیز نخواهد بود چرا که این شرکت به موفق شدن در بحران عادت دارد.

به گزارش کالاسودا به نقل از ایسنا، رن ژنگ‌فی، مدیرعامل شرکت هواوی  به تازگی با مصاحبه و گفت‌وگویی با گزارشگر وب سایت سی‌نت عنوان کرده است که هواوی که در سال‌های اخیر به موفقیت‌های بی‌شماری در زمینه تکنولوژی موبایل و همچنین توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G دست یافته است، از تلاش‌های خصمانه برخی از شرکت ها و کشورهای جهان همچون ایالات متحده آمریکا هیچ واهمه‌ای نخواهد داشت چراکه تاکنون هم به همین منوال به موفقیت‌های بزرگی نائل آمده و به عبارتی دیگر، تحریم و تحریک سایر کشورها به عدم همکاری با آن، هرگز چیز جدیدی نبوده و می‌توان گفت که این شرکت در واقع به شرایط بحرانی عادت کرده است.

بدون شک یکی از جنجال برانگیزترین اخبار حوزه فناوری در طول یک سال گذشته مربوط به اتهامات دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا علیه شرکت چینی هواوی و اعمال تحریم و محدودیت‌های مختلف برای آن بوده است.

هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه‌دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی از سوی رئیس جمهور آمریکا و بسیاری از کشورهای هم‌پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام کرده بودند.

رن ژنگ فی، در ادامه اظهارات خود تاکید کرده است که تحریم، محدودیت و سیاست‌های تحریک آمیز دولت آمریکا راه به جایی نخواهد برد و مدتهاست که تاریخ انقضای این گونه اقدامات خصمانه در جهان به سر آمده است.

وی گفت: ما امیدواریم که بتوانیم به زودی از در مذاکره وارد شده و باری دیگر قدم به تمامی بازارهای جهان حتی ایالات متحده آمریکا گذاشته و برای توسعه زیرساخت های شبکه ۵G و ارائه سایر خدمات و محصولات جدید خود آماده شویم.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که آمریکا در تلاش است تا با کنار زدن هواوی از بازارهای جهانی موبایل مجال بیشتری برای رقابت با سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده  و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان پیدا کند چراکه هواوی در سال های اخیر با سبقت از اپل، عنوان دومین شرکت پرفروش در عرصه گوشی هوشمند را از اپل ربوده و به خود اختصاص داده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها