مدیریت دانش: کاربرد حیاتی ChatGPT در سازمان‌ها

به گفته نیکولا مورینی بیانزینو، مدیر ارشد فناوری جهانی EY، در حال حاضر هیچ روش و کاربرد حیاتی و مهم از ChatGPT در سازمان وجود ندارد؛ اما پاسخ نهایی مدیریت دانش است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، اما این شرایط به زودی تغییر خواهد کرد. او پیش‌بینی کرد که شش تا ۱۲ ماه آینده انفجاری از تست‌ها رخ می‌دهد؛ به‌ویژه زمانی که شرکت‌ها بتوانند با استفاده از API OpenAI روی ChatGPT ایجاد کنند.

و مهم‌ترین کاربرد می‌تواند در مورد تأثیر هوش مصنوعی مولد بر مدیریت دانش باشد که را به عنوان “دیالکتیک هوش مصنوعی” توصیف می‌کند.

شرکت‌های دانش بنیان تمایل دارند دانش را به روش دو بعدی ذخیره کنند که دسترسی، تعامل و گفتگو با آن سخت است.

همانطور که ChatGPT و ابزارهای مشابه در حال تکامل و بهبود هستند، و می‌توان آنها را بر روی داده‌های یک شرکت به کار برد تا روش دسترسی و مصرف اطلاعات در شرکت را تغییر دهد.

بیانزینو توضیح داد که این فرصت برای آینده هوش مصنوعی مولد تأثیر زیادی بر نرم‌افزار سازمانی خواهد داشت، زیرا سازمان‌ها باید به فکر راه‌های جدیدی برای ساختاردهی داده‌ها باشند.

ChatGPT باید بر موانع سازمان چیره شود

در این راستا موانع مختلفی وجود دارد که ChatGPT و سایر ابزارهای هوش مصنوعی مولد باید بر آنها غلبه کنند.

تولید متن و مستندات نیز باید آموزش داده شود.

در حالی که روزهای اولیه از چشم انداز هوش مصنوعی مولد را تجربه می‌کنیم، بیانزینو سازمان‌ها را تشویق می‌کند تا از ابزارهایی مانند ChatGPT، حتی برای سرگرمی استفاده کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها