مراقب تماس های ونگیری باشید

0
67

رگولاتوری نسبت به تماس های ونگیری (تماس و قطع تماس) به مشترکان تلفن همراه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، کلاهبرداری در فضای مجازی این بار به عرصه تماس های تلفن همراه رسیده و از طریق تماس های ونگیری صورت می گیرد. تماس های ونگیری (تماس و قطع تماس) به نام «Wangiri Fraud» یا «Wangiri Scam» تماس هایی از خارج کشور هستند که اپراتورها را تهدید می کنند.

در این نوع از تماس های تلفنی توسط یکسری شماره‌های ویژه یا پرمیوم (premium) (شماره هایی که تماس با آن ها گرانتر از باقی خطوط است) با خطوط تلفنی از سایر نقاط دنیا تماس گرفته و بلافاصله قطع می‌ شود تا یک تماس از دست‌رفته (Missed Call) در گوشی افراد مشاهده شود.

در برخی از موارد دریافت کننده تماس قطع شده به دلیل کنجکاوی با این شماره تماس می گیرد و به دلیل پرمیوم بودن و خارجی بودن خطوط، فرد تماس گیرنده متحمل هزینه های زیادی می شود.

برای مقابله با این کلاهبرداری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که درصورت مشاهده تماس از دست‌رفته (missed call) به کدهای تماس دقت کنید.  اگر در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری شماره‌گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنید.

هزینه تماس با شماره های پرمیوم دقیقه ای ۱۰ هزار تومان است و این شماره ها معمولا از کشورهای آفریقایی با مشترکان ایرانی تماس می گیرند. این کلاهبرداری در برخی از موارد از طریق ارسال لینک به افراد صورت می گیرد و پس از کلیک بر روی این لینک ها، افراد با شماره ای تماس می گیرند که همان مشکلات مذکور را برای آن ها ایجاد می کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها