مراقب روانشناسان و وکلای فضای مجازی باشید

0
۴

حدود ۱۰ هزار نفر به عنوان روانشناس و وکیل در فضای مجازی فعال هستند که تا کنون آسیب های جدی به افراد وارد کرده اند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، فضای مجازی این روزها به فضایی برای پرزنتیشن افراد تبدیل شده و هر کسی برای خود تخصصی قائل می شود. اعتماد کردن به تخصص های دروغین افراد در این فضا برای کاربران بسیاری مشکلات فراوانی ایجاد کرده است.

یکی از تخصص های دروغینی که در فضای مجازی بسیار یافت می سود تخصص روانشناسی است. وجود چندین هزار روانشناس دروغین در فضای مجازی موجب شده که مشکلات بسیاری برای افرادی که از آن ها مشاوره دریافت می کنند ایجاد شود.

در این باره، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های بزرگ ما این است که افرادی از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها خود را روان‍شناس و مشاور معرفی می‌کنند، در حالی که روان‌شناس نیستند و تخصصی نیز ندارند. بیش از ۱۰ هزار نفر در فضاهای مجازی خود را تحت عنوان مشاور، روان‌شناس و حقوقدان معرفی کردند و موجب آسیب شدند. این افراد کم نیستند و ما نیز در حال ساماندهی هستیم تا در شبکه نظارت و بازرسی، فضاهای مجازی را بررسی کرده و جلوی این وضعیت را بگیریم.

طبق اعلام محمد حاتمی، بیش از ۳۰ درصد فضاهای مجازی به مسائل روان‌شناسی و مشاوره مربوط می‌شود. روان‌شناسی و مشاوره امروز علم محبوب خانواده‌ها شده زیرا سطح آگاهی‌های مردم افزایش یافته و فضاهای مجازی به این افزایش کمک کرده است.

این در حالی است که سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در بخش بازرسی در حال ایجاد شبکه گسترده کنترل و بازرسی است که بخش فضاهای مجازی را نیز در این رابطه مورد بازرسی قرار می دهد. طبق اعلام این سازمان، بازرسی‌ها در سطح استان‌ها توسعه داده شده و در آینده نیز در کل کشور گسترش خواهد یافت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از