مراقب MEGACORTEX باشید

0
۱

باج افزار MEGACORTEX این روزها ایرانی ها را تهدید می کند که باید با آگاهی و هوشمند از خطرات آن در امان بمانید.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، از هر چند وقت یک بار یک بدافزار سیستم های ایرانی را تحت خطر قرار می دهد و این روزها مهمترین بدافزاری که برای سیستم های ایرانی مطرح می شود، باج افزار MEGACORTEX است.

خطری که MEGACORTEX دارد این است که به اسکن تمام دایرکتوری های سیستم ها می پردازد و از اطلاعات محرمانه عکس برداری می کند.

این بدافزار همچنین از صاحب سیستم درخواست بیت کوین می کند تا ارور سیستم را اصلاح کند و به همین دلیل است که آن را باج افزار می نامند.

اگر می خواهید بدانید که سیستم شما به این باج افزار آلوده شده یا نه باید بدانید که تغییر پسوند فایل های رمزنگاری شده یکی از نشانه های این باج افزار  است. باج افزار MegaCortex پسوند megacortx را به انتهای فایل های رمزگذاری شده اضافه می کند.

باج افزار MEGACORTEX بیشترین تمرکز خود را بر روی شبکه های سازمانی گذاشته و در دو نسخه تا کنون منتشر شده است. نسخه اول آن در اوایل سال جاری منتشر شد و نسخه دوم این باج افزار در اوایل شهریور ماه سال جاری منتشرشده است. تاکنون 40 مورد از 65 ضد بدافزار سامانه virustotal، قادر به شناسایی، توقف و یا حذف این باج افزار هستند.

 منبع انتشار MEGACORTEX نرم افزاری به نام Cobolt Strike در سرور DC عنوان شده و اگر چنین نرم افزاری در سیستمتان دارید مراقب باج افزار MEGACORTEX باشید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از