مرسدس بنز کامیون برقی طراحی میکند

0
1610
بنز،کامیون،تسلا

کالاسودا – شرکت دایملر در رقابت با محصولات تسلا و دیگر خودروسازهای برقی، احتمالا تا سال ۲۰۲۰، اولین کامیون برقی خود را وارد بازار خواهد کرد.

نام این خودروی برقی Eactros خواهد بود و یک کامیون سنگین با محدوده ۲۰۰ کیلومتر است. انتظار میرود در این ناوگان از جدیدترین نوآوری های خودروهای برقی استفاده شود و دایملر در صورت موفق بودن این برنامه را برای خودروهای شهری خود نیز پیاده  و در جهت تسخیر بازار تلاش کند.

دایملر مالک برند مرسدس بنز و رقبایش از جمله تسلا و مان (MAN) متعلق به گروه فولکس ‌واگن به شدت در حال رقابت اند تا کامیون‌ الکتریکی خود را زودتر به بازار عرضه کنند؛ هدف اصلی تلاش شرکت ‌های بزرگ این است که بتوانند از سوخت فسیلی به سمت خودروهای سبز حرکت کنند و گامی برای کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست بردارند.

همچنین دایملر برنامه توسعه خودروهای خودران را نیز در دستور کارش قرار داده و سرمایه زیادی را نیز صرف این برنامه های جدید کرده و خواهان برقراری ارتباط میان رانندگی و فناوری است. هم اکنون نیز بنز در حال تست کامیونهای برقی خود است که دارای ۱۱ پکیج باطری و دو موتور الکتریکی متحرک است و گمان میرود تا سال ۲۰۲۰ اماده ورود به بازار شود.