مرورگر موزیلا با فناوری واقعیت مجازی به روز رسانی می شود

کالاسودا_ موزیلا  اعلام کرده به زودی شاهد عرضه نسخه جدیدی از این مرورگر خواهیم بود . نسخه ای که قابلیت ها و کاربردهایی قابل توجه در حوزه هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد داشت.

این مرورگر جدید فایرفاکس که  ریالیتی نام دارد قرار است کاربرانی با سلایق متنوع را پوشش دهد. بنابراین موزیلا این سیستم جدید را به عنوان مرورگری مبتنی بر متن بازو  سازگار با پلتفورم های متنوع  معرفی می کند. البته شایان ذکر است که با توجه به حساسیت های اخیر در حوزه رعایت حریم شخصی کاربران این ابزار قرار است در این زمینه نیز قوی عمل کند.

اما مبتنی بودن بر واقعیت مجازی دقیقا به چه معناست؟

تمامی امکاناتی که در مرورگرهای دو بعدی وجود دارد، در نسخه سه بعدی مرورگر فایرفاکس هم در دسترس است. امکان پیشبرد امور با استفاده از فناوری تشخیص صدا نیز در مرورگر یادشده در نظر گرفته شده است. در این مرورگر مشاهده ویدئوها به صورت ۳۶۰ درجه امکان پذیر است.

جالب است بدانید در ویدئوهای تبلیغاتی  که در این زمینه توسط موزیلا منتشر شده کاربرانی  نشان داده می شوند که در حال استفاده از  مرورگر مذکور  با استفاده از هدست های اچ تی سی وایو فوکوس هستند.

البته تا رونمایی این مرورگر زمان باقی است و این محصول هنوز در دسترس عمومی قرار نگرفته است . بنابراین نمی توان به طور دقیق گفت با چه نوع هدست هایی سازگار است. جالب است بدانید این  مرورگر در ابتدا بیشتر بین کاربران لینوکس محبوبیت داشت، ولی رفته‌رفته با پدیدار شدن مشکلات امنیتی در اینترنت اکسپلورر پراستفاده‌ترین مرورگر وب، کاربران دیگر سیستم‌عامل‌ها از قبیل ویندوز و مکینتاش نیز استفاده از این مرورگر وب را آغاز کردند تا جایی که بدون نصب پیش‌فرض روی ویندوز یا مکینتاش، طی چند سال پراستفاده‌ترین مرورگر وب جهان بود.فایرفاکس محبوبیت خود را مدیون داشتن سطح بالایی از قابلیت‌های سفارشی‌سازی و افزونه‌هایش است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید