مرورگر موزیلا با معرفی حالت فوق العاده امن، امن تر می شود

0
177
مرورگر موزیلا با معرفی حالت فوق العاده امن، امن تر می شود

در حال حاضر اکثر مرورگرهای اصلی که در سیستم های کاربران وجود دارند، امکان مرور در حالت خصوصی و ناشناس را به کاربر می دهند تا از هویت خود در فضای مجازی محافظت کنند و حتی از تاریخچه مرور شما نیز محافظت می کند. اما آیا این ویژگی ها به اندازه کافی خصوصی و مفید هستند؟

حالت کاملا امن

ظاهرا موزیلا در حال بررسی امکان معرفی یک حالت مرورگر فوق العاده خصوصی است که در نسخه های آینده فایرفاکس اعمال خواهد شد. این ویژگی با امکان جاسازی در اتصال Tor در فایرفاکس که در ان تمامی ترافیک اینترنتی شما دوباره روت شده و در سرورهای Tor رمزگذاری می شود.

با توجه به اعلام موزیلا در این خصوص، حالت معمولی خصوصی این مرورگر ترافیک شما را از طریق سرورهای ISP یا خود سرورهای شرکتی که در آن کار می کنید ارسال می کند. به این معنی که واقعا خصوصی نیست. این اطلاعات ممکن است از طریق نرم افزارهای مخربی چون keyloggers مورد استفاده قرار گیرند و مورد هجوم نرم افزارهای جاسوسی نیز واقع شوند.مرورگر موزیلا

مرورگرها امن تر می شوند

امروزه مرورگرها بیش از پیش امن شده اند و همه شرکت ها در حال ارائه ویژگی های امنیتی بهتر در این زمینه هستند. موزیلا نیز که هفته پیش با مشکل از کار افتادن افزونه هایش مواجه شد و به روز رسانی هایی را نیز برای رفع این مشکل ارائه کرد، امروز از ارائه ویژگی مرور وب در حالت فوق امن پرده برداشت تا امنیت بیشتری به مرورگر خود ببخشد. گوگل در جریان کنفرانس I/O خود که هفته گذشته برگزار شد، دو قابلیت جدید مبتنی ‌بر حریم خصوصی برای مرورگر خود یعنی کروم معرفی کرد که از ویژگی های آن می توان به کنترل بهتر کوکی ‌ها اشاره کرد که یکی از قابلیت ‌هایی بود که مانع ‌از ردگیری کاربران توسط تبلیغ‌دهنده‌  ها در میان وب ‌سایت‌ها می ‌شد. قابلیت دیگر نیز محافظ ضد اثر انگشت بود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از