مسدود کردن آگهی ها در کروم به تدریج حذف می شود؟

0
281
مسدود کردن آگهی ها در کروم به تدریج حذف می شود؟

گوگل به تدریج ویژگی مسدود کردن آگهی را مخفیانه حذف می کند؟ گوگل اموری را پیگیری کرده است که با کمک آن افزونه های تبلیغاتی سودمند در کروم به تدریج نشان داده شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از تیم فناوری 9to5Google، تیم توسعه کروم قصد دارد به طور قابل توجهی محدودیت رفتار پیشرفته را سرلوحه کار خود بگذارد، کاری به به طور موثری بر راه حل های مسدود کردن تبلیغات تاثیر می گذارد. با توجه به اینکه  کسب و کار اصلی گوگل تبلیغات است، این حرکت احتمالا دیر یا زود اتفاق می افتد. با این حال، کاربران که از مرورگر بدون پاپ آپ و آگهی ها لذت می برند، اکنون باید رقابت و جایگزینی غیر متمرکز را در نظر بگیرند.

گوگل از حاکمیت بازار سو استفاده می کند؟

این بحث ابتدا در دی ماه 97 پیش آمد، زمان که گوگل اعلام کرد که تغییراتی در نحوه وجود افزونه ها در کروم را انجام خواهد داد. یکی از این تغییرات شامل تخلیه یک API است که در اکثر پسوندهای قسمت ad blocking مرورگر وجود دارد.گوگل به تدریج ویژگی مسدود کردن آگهی را مخفیانه حذف می کند

انتشار این اعلانیه در آن زمان موجب خشم شدید علاقه مندان به تکنولوژی شد. با وجود مخالفت ها، گوگل تصمیم گرفت که موضع خود را حفظ کند. این شرکت در اعلانیه اخیر اعلام کرد که برخی از بخش API در نسخه های آینده غیرفعال خواهند شد و فقط برای موارد استفاده سازمانی قابل دسترسی خواهند بود.

تبلیغات بیشتر و پول بیشتر

در حالی که این تغییر به آن معنا نیست که کاربران کروم به طور کلی نمی توانند تبلیغات را مسدود کنند، اما کارایی و سودمندی افزونه های موجود را مسدود خواهد کرد. در واقع گوگل به صورت زیرپوستی از بلاک کردن آگهی های مفید با وجود تبلیغاتی بودنشان شانه خالی می کند تا از تبلیغات پول بیشتری عاید جیبش شود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از