مشاهده‌ی مسیر پیاده‌روی سه بعدی در Google Maps

در حین مشاهده‌ی مسیرهای پیاده‌روی در گوشی، اینکه متوجه شویم به کدام سمت حرکت می‌کنیم؛ سخت است. گوگل مپس/ Google Maps این مشکل را با نمایش مسیرهای پیاده‌روی سه بعدی حل می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، گوگل مپس در مسیر پیاده روی سه بعدی از واقعیت افزوده برای نمایش مسیرها در دنیای واقعی استفاده می‌کنند. این بدان معناست که شما به تلفنی نیاز دارید که از سیستم عاملهای ios یااندروید پشتیبانی کند.

دومین موردی که شما نیاز دارید منطقه‌ای با پوشش Google Maps است. اگر در جایی قدم می‌زنید که تحت پوشش Street View نباشد؛ گزینه “Live View” را مشاهده نمی‌کنید.

مشاهده‌ی مسیر پیاده‌روی سه بعدی در Google Maps

استفاده از Live View در Google Maps

برای نمایش پیاده‌روی سه بعدی Google Maps ابتدا گوگل مپس را در iPhone، iPad یا دستگاه Android خود باز کنید و مکانی را که می‌خواهید در آن قدم بزنید را پیدا کنید.

برای شروع روی “Directions” ضربه بزنید.

در مرحله بعدی، مطمئن شوید که در حالت راه رفتن رو به جلو هستید و “Live View” را در نوار ابزار پایین انتخاب کنید. فقط در صورت فعال بودن حالت راه رفتن این گزینه را مشاهده خواهید کرد.

بار اول؛ چند پیام در مورد نحوه کار و مجوزهای مورد نیاز نمایش داده می‌شود. مراحل اعطای مجوز برای دوربین را تایید کنید.

اکنون، Google Maps در یک قسمت دایره‌ای در پایین صفحه و دنیای واقعی مشاهده خواهید کرد. نشانه‌ها و جاده‌ها در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند؛ و فلش‌های بزرگی را مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد مسیر کدام سمت است و چه زمانی نیاز به عملکرد خاصی دارید.

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2021/06/AR_Maps_P3a_transparent_2x.mp4?_=1

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها