مشکلات رایج راه‌اندازی وسایل خانگی هوشمند + راه حل

0
517

در برخی مواد ممکن است وسایل هوشمند جدیدی که برای خانه‌تان خریده‌اید به آسانی راه اندازی نشده و طبق برنامه کار نکنند و این واقعاً نا امیدکننده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، از آنجا که این دستگاه‌ها ممکن است به تنظیمات پیچیده، از جمله نصب اپلیکیشن گوشی‌ هوشمند، رمزهای Wi-Fi و یکپارچه سازی با سایر دستگاه‌ها از جمله اسپیکر هوشمند نیاز داشته باشند، روش‌های زیادی وجود دارد که ممکن است آنها را اشتباه انجام داده باشید.

ابتدا این مطلب کاربردی را مطالعه کنید؛ به احتمال خیلی زیاد با به کارگیری این نکات مهم می‌توانید دستگاه هوشمند خانگی خود را به درستی راه اندازی کرده و از آن استفاده نمایید.

چرا دستگاه هوشمند به وایفای خانه وصل نمی‌شود؟

بیشتر روترهای Wi-Fi فعلی با استفاده از دو فرکانس بی سیم 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می‌کنند. مشکل این است که تقریباً تمام دستگاه‌های خانگی هوشمند فقط می‌توانند از 2.4 گیگاهرتز استفاده کنند؛ در غیر این صورت دستگاه نمی‌تواند به وایفای وصل شود.

قبل از وصل کردن دستگاه یا بارگیری یک برنامه، اطمینان حاصل کنید که گوشی و دستگاه شما به شبکه‌ی 2.4 گیگاهرتز وصل است.

اگر هنوز نمی‌توانید دستگاه خود را وصل کنید، ممکن است مشکل از قدرت سیگنال Wi-Fi باشد. اگر با استفاده از تجربه شخصی می دانید که مکان‌های خاصی از خانه‌تان آنتن بسیار ضعیفی دریافت می‌کنند در این مکان‌ها امکان اتصال دستگاه هوشمند وجود ندارد. در صورت امکان، روتر خود را به یک مکان مرکزی منتقل کنید و یا از روتر مش و اکستندر استفاده نمایید.

آیا برای استفاده از دستگاه‌های هوشمند خانگی نیاز به نصب اپلیکیشن خاصی داریم؟

تقریباً هر دستگاه هوشمند شما به یک برنامه برای انجام فرایند تنظیم و گاهی کنترل نیاز دارد. لامپ‌های هوشمند، دوربین‌ها، کنترل کننده‌های درب گاراژ و … همه از برنامه‌های خاصی استفاده می‌کنند.

البت همه این برنامه‌ها با تمام گوشی‌های اندروید و IOS سازگار نیست و ممکن است برخی از دستگاه‌ها فقط با برخی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند کار کنند؛ بنابراین قبل از خرید مطمئن شوید که اپلیکیشن دستگاه هوشمند با گوشی هوشمندتان سازگار است.

چرا دستگاه هوشمند به ایمیل و رمز نیاز دارد؟

کمپانی‌های این دستگاه‌های هوشمند، از شما می‌خواهند که یک آدرس ایمیل و رمز عبور را در دستگاه ثبت کنید تا راهی مطمئن برای دسترسی به دستگاه‌های خود داشته باشید؛ آن‌ها همچنین از این طریق در مورد به روز رسانی‌های آینده به شما اطلاع می‌دهند.

نام کاربری ممکن است یک آدرس ایمیل، شماره تلفن یا فقط یک نام تصادفی باشد؛ اما مهمترین بخش، استفاده از یک رمزعبور قوی است.

چرا دستگاه‌های هوشمند به موقیعت مکانی دسترسی دارند؟

استفاده از مکان تلفن هوشمند یکی از راه‌های مهم برای هوشمند سازی خانه‌ی شما است. برخی از سیستم‌ها برای اهداف خود؛ نیاز به یک آدرس یا یک مکان تقریبی دارند. به طور مثال براساس موقعیت مکانی شما، مواردی مانند ترموستات و دوربین روشن و خاموش می‌شوند.

موقعیت مکانی برای دستگاه‌هایی که به سرویس‌های اضطراری مانند سیستم‌های امنیتی و هشدار دود وصل می‌شوند، ضروری است.

اگر تمایل ندارید موقعیت مکانی خود را با این دستگاه‌ها به اشتراک بگذارید، دستگاه‌های iOS و Android هر دو گزینه خاموش کردن موقعیت مکانی را در فهرست تنظیمات خود ارائه می‌دهند.

چرا اپلیکیشن به دستگاه هوشمند وصل نمی‌شود؟

اگر همه موارد را به درستی انجام داده باشید؛ تنظیم دستگاه آسان باشد. بسیاری از دستگاه‌ها (حتی دستگاه‌های Wi-Fi) برای نصب برنامه به یک سیگنال بلوتوث نیاز دارند و بلوتوث دارای برد کوتاه است. این بدان معنی است که تلفن شما برای اتصال باید نزدیک دستگاه باشد؛ اما بعد از نصب و راه اندازی می‌توانید گوشی را از دستگاه دور کنید. البته مطمئن باشید که شبکه وایفای شما 2.4 گیگاهرتزی است.

چرا دستگاه هوشمند در حین راه اندازی اصرار به دانلود فایل دارند؟

غالباً هنگام تنظیم و راه اندازی یک دستگاه خانه هوشمند جدید، بلافاصله از شما خواسته می‌شود که یک به روزرسانی نرم افزار را دانلود کنید. نگران نباشید؛ این یک نرم افزارهای جاسوسی نیست.

از زمان ارائه و ساخت یک دستگاه تا زمانی که شما آن را خریداری می‌کنید؛ شرکت به روز رسانی‌ها و پیشرفت‌های زیادی داشته است و با این کار آن را به دستگاه شما منتقل خواهد کرد.

برخی از این به روزرسانی ها ممکن است ویژگی‌های جدید و یا حتی پیشرفت‌های مهم امنیتی را در خود جای داده باشند. بنابراین آن پرونده را بارگیری کنید.

بعد از تنظیم و راه اندازی دستگاه، به روز رسانی خودکار فعال شده و یا از شما در خواست می‌شود آن را فعال کنید؛ تا در آینده نیز ویژگی‌های جدید و کاربردی را دریافت نمایید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها