معرفی بهترین بازی های ایرانی (کامپیوتر و اندروید)

معرفی بهترین بازی های ایرانی (کامپیوتر و اندروید)

امروزه بازی‌سازان ایرانی نیز توانسته اند عنوان های جذاب و پر هیجانی را برای علاقه مندان رونمایی کنند. در لیست زیر به معرفی بهترین بازی های ایرانی برای کامپیوتر و اندروید خواهیم پرداخت.

بهترین بازی های ایرانی اندروید

آمیرزا

این روزها در مترو هم که بنشینید، میبینید که نفر بغل دستی تان مشغول یک بازی به سبک کلمات است. این بازی ایرانی که آمیرزا نام دارد، طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرده است و می تواند ساعت های شما را سرگرم کند تا با حروفی که در اختیارتان قرار می دهد کلمات مختلف بسازید و به مراحل بالاتر و سخت تر بروید. این بازی عنوان بهترین بازی ایرانی موبایل سال 96 را نیز از آن خود کرده بود. چگونه گرافیک بازی را تنظیم و کم یا زیاد کنیم؟ برای پاسخ به این سوال در این بخش کلیک کنید.

بهترین بازی های ایرانی اندروید، آمیرزا

صفر تا صد

اگر به دنبال یک بازی ایرانی مسابقه ای هستید، بازی صفر تا صد می تواند یکی از انتخاب های بهینه شما باشد. خصوصا که با خودروهای وطنی مانند پراید می توانید کاملا حس ایرانی بودن را در مسابقات این بازی تجربه کنید! شما به عنوان یک راننده باید رانندگان شهرهای مختلف ایران مسابقه دهید تا بتوانید خط داستانی بازی را پیش برده و دوستان خود را پیدا کنید.

این بازی یکی از بازی های محبوب کافه بازار هم هست و تا کنون بیش از 100 هزار نصب داشته است. سازندگان این بازی خودروسواری، بازیهای محبوب دیگری چون خروس جنگی را نیز ساخته اند.

صفر تا صد

تیزبال

اگر به دنبال یک بازی ایرانی جنگی هستید، تیزبال با یگان های هوایی اش می تواند همان چیزی باشد که انتظارش را دارید. گرافیک این بازی یک سر و گردن از بازی های رقیب بالاتر است و هنگام شروع بازی فکر میکنید که با عنوانی خارجی طرف هستید. صحنه ها و مراحل خوب از آن درآمده و نبردهای هوایی اکشن با دشمنان می تواند هیجان شما را بسیار بالا ببرد.

تیزبال

توپ و گل

توپ و گل یک بازی ایرانی استراتژیک است که می تواند ساعت ها شما را مجذوب خود کند. این بازی که به صورت پازلی است می تواند اعتیادآور باشد و خود را در حالی ببینید که چند ساعت مشغول انجام این بازی هستید. در این بازی باید به صورت فکری با استفاده از قطعه‌ هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، توپ را وارد دروازه کرده و به مرحله بعد برسید. فرایندی که آنچنان هم ساده نیست! در عین حال اگر حل معمایی که توپ را داخل دروازه می‌کند برایتان پیچیده باشد قادر خواهید بود از راهنمایی‌ های درون بازی هم بهره‌مند شوید.

توپ و گل

بهترین بازی های ایرانی PC

اگر در این تابستان به دنبال این هستید که بازیهای ایرانی روی کامپیوتر خود نصب کرده و  از آن لذت ببرید می توانید نگاهی به لیست زیر بیاندازید.

نجات بندر

نجات بندر یک بازی استراتژیک ایرانی است که برای کاربران PC و ویندوز عرضه شده است و توانست بهترین طراحی پیام و بازی را در نخستین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال به دست آورد.  این بازی مربوط به وقایع جنگ جهانی دوم و حمله نیروهای متفقین از شمال ایران است و این بازی گوشه ای از مقاومت نیروهای خودجوش ایرانی علیه اشغالگران است.

نجات بندر

لطفعلی‌ خان زند

این بازی در واقع دومین قسمت از بازی های ایرانی Quest of Persia است که در آن به برخی نبردهای لطفعلی خان زند پرداخته می شود.  این بازی اکشن سوم شخص است و باید با کمک شمشیرهای گوناگون 22 مرحله را در شهر تاریخی کرمان بگذرانید و با تاریخ و لوکیشن های تاریخی کشورمان نیز بیشتر آشنا شوید. برای دانلود و نصب این برنامه حداقل به 5 گیگابایت فضای آزاد و 1 گیگابایت رم روی کامپیوتر خود نیاز دارید. میزان گرافیک مورد نیاز برای این بازی حداقل ۱۲۸ مگابایت nVIDIA GeForce ۶۶۰۰ است.

لطفعلی‌ خان زند

مبارزه در خلیج عدن

این بازی نیز یک بازی در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط ارتش ایران ساخته شده است. ر این بازی که در ۷ مرحله طراحی و تولید شده است بازیباز در نقش یکی از تکاوران نیروی دریایی ارتش ایران به جنگ با دزدان دریایی منطقه خلیج عدن می‌پردازد. اخیرا نسخه چند نفره این بازی به نام ” مبارزه در خلیج عدن: مدار ۱۰ درجه” یک بازی شبکه چند نفره و آنلاین در سبک تیراندازی اول شخص است. این بازی عنوان دیپلم افتخار فنی سومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران را دریافت کرده است.

مبارزه در خلیج عدن

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها