معرفی بهترین 3 پایه‌های بازار برای آیفون و سایر گوشی‌ها

0
868

اگر شما هم دائما به هنگام گرفتن سلفی‌های دست جمعی بر سر اینکه دست چه کسی از همه بلندتر است و یا چه کسی می‌تواند دسته‌ی سلفی را ثابت‌تر نگه دارد بحث می‌کنید؛ احتمالا یک 3 پایه و گیره می‌تواند زندگی شما را خیلی ساده‌تر کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، پیشنهاد ما به شما، 3 پایه‌ی Joby GorillaPod 1K Kit و گیره‌ی Square Jellyfish Metal Spring Tripod Mount است.

این ترکیب مخصوصا برای کسانی که عاشق انیمیشن درست کردن و یا ضبط تصاویر Timelapse هستند، خیلی کاربردی و خوب است و شما می‌توانید آنها را همه جا ببرید.

سه پایه‌ی Joby GorillaPod 1K Kit با طراحی انعطاف پذیر و خاص خود، از هر 3 پایه‌ی دیگری که شما می‌توانید در بازار تهیه کنید، محکم‌تر و حتی بلندتر است. این عوامل باعث می‌شوند به هنگام سلفی گرفتن با ارتفاع مشکل زیادی نداشته باشید و در صورت نیاز، بدون نگرانی از خطر سقوط گوشی و سه پایه، آنرا دور شاخه ها ضخیم درختان قلاب کنید. تحمل وزن آن هم به حدی است که بتوانید از آن با دوربین های کامپکت و یا حتی دوربین های بدون آینه استفاده کنید.

 

در مورد گیره‌ی گوشی، مدل Square Jellyfish قادر است بر خلاف سایر گیره‌های 3 پایه، گوشی شما را حتی بدون یک 3 پایه هم به صورت ایستاده نگه دارد که به درد عکاسی مناظر در حالت افقی خیلی کاربردی است. این گیره به راحتی یک iPhone 11 Pro Max را بدون کوچک ترین تکانی ثابت و به صورت افقی و عمودی ایستاده نگه می‌دارد که قدرت و کیفیت ساخت آنرا نشان می‌دهد. فقط مطمئن شوید که به هنگام خرید این گیره، مدلی را تهیه کنید که گیره های فلزی دارد، چون باز و بسته کردن پیچ های 3 پایه ها و دسته های سلفی، گیره های مدل پلاستیکی را به مرور زمان خراب می‌کند.

 

اگر علاوه بر یک سه پایه نیاز به یک دسته‌ی سلفی هم دارید، بهترین انتخاب شما دسته‌ی سلفی 2 در 1 Yoozon خواهد بود. شما می‌توانید از این محصول هم در حالت دسته‌ی سلفی استفاده کنید و در صورت نیاز، به صورت پایه های آنرا باز کرده و آنرا به یک 3 پایه تبدیل کنید. البته بر خلاف 3 پایه‌ی معرفی شده این مدل قابلیت قلاب شدن به درختان را ندارد، اما در عوض می‌توانید از ماشه‌ی کوچک بلوتوثی آن استفاده کرده و از فواصل طولانی اقدام به عکاسی کنید.

 

چه کسانی بهتر است از گیره‌ی گوشی و 3 پایه استفاده کنند؟

کسانی که که بخواهند از ویژگی‌های تایمر گوشی استفاده کنند، نماهای خود را پایدار کنند و یا بدون دست و از راه دور اقدام به عکسبرداری و فیلم گرفتن کنند.

بیشتر 3 پایه‌ها مخصوص دوربین بوده و هیچ راه ایمنی برای وصل کردن یک گوشی هوشمند به آنها نیست. از این رو یک گیره‌ی گوشی هوشمند وظیفه دارد گوشی شما را از بغل گرفته و با ایمنی کامل به 3 پایه پیچ کند.

نکته‌ی اصلی این است که بر خلاف 3 پایه‌های معمول، این مدل‌های معرف شده در این مقاله بیشتر برای کسانی مناسب است که زیاد در سفر هستند و بخواند از 3 پایه‌ی خود به عنوان یک پایدار کننده‌ی تصویر یا ثبت سلفی استفاده کنند و گوشی های خود را از شاخه ها آویزان کنند.

در نگاه اول، اینکه شما مجبور نباشید یک 3 پایه به اندازه‌ی چوب بیسبال را همه جا با خود بکشید، خیلی خوب است. اما فراموش نکنید که 3 پایه های کلاسیک و معمولی طول بیشتری دارند و قطعا انتخاب بهتری برای فضا های باز محسوب می‌شوند.

 

چند نکته در مورد سه پایه‌ی Joby GorillaPod 1K Kit

پایه‌های این 3 پایه بعضی وقت ها کمی خشک هستند که ممکن است در حین کار شما را آزرده کند و حس استفاده از یک 3 پایه‌ی کلاسیک را از شما بگیرد، اما فراموش نکنید که شما قادر نیستید یک 3 پایه‌ی کلاسیک را از شاخه های آویزان کنید. از طرفی این مدل کمی ضخیم تر و سنگین تر از بقیه‌ی 3 پایه های شرکت سازنده است که ارزش استحاکمش را دارد.

فراموش نکنید که این مدل هم مثل بقیه‌ی 3 پایه های مفصل دار، محدودیت‌های خودش را دارد. به طور مثال تکان‌های شدید و ضربات سنگین باعث می‌شوند این 3 پایه در حالتی که دور چیزی حلقه شده باشد، از روی آن سر خورده و پایین بیاید. پس اگر قصد دارید آنرا دور دسته های ماشین خود حلقه کنید، نباید خیلی انتظار سالم رسیدن آن به مقصد را داشت باشید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها