معرفی کارت های گرافیکی ASRock Radeon RX 5700 Challenger 8G OC

معرفی کارت های گرافیکی ASRock Radeon RX 5700 Challenger 8G OC
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت ASRock کارت های گرافیکی سری Radeon RX 5700 Challenger 8G OC را که بر پایه هسته های گرافیکی RX 5700 XT و RX 5700 طراحی شده اند را معرفی کرد. اولین سری از کارت های گرافیکی که خنک کننده آن ها سفارشی و مخصوص به خود است و بالاخره از آن چیزی که شرکت AMD برای این کارت ها سفارش کرده است فراتر است.

اما این کارت ها به غیر از خنک کننده مخصوص به خود چه چیز دیگری ارائه می دهند؟

همانطور که می دانید شرکت AMD یک کارت گرافیک مخصوص از سری RX 5700 را با نام RX 5700 XT 50th Anniversary که به مناسبت ۵۰ سالگی این شرکت بود را با سرعت بالاتر از نسخه های استاندارد روانه بازار کرد و قیمتش ۵۰ دلار نیز بیشتر بود. کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT Challenger 8G OC نیز تقریبا مانند این کارت گرافیک عمل می کند. به لطف اورکلاکی که کارخانه بر روی آن انجام داده سرعت پایه اش ۱۶۵۰ مگاهرتز، سرعت بازی ۱۷۹۵ مگاهرتز و سرعت در حالت بوست ۱۹۰۵ مگاهرتز است. این اعداد در نسخه استاندارد به ترتیب ۱۶۰۵/۱۷۵۵/۱۹۰۵ مگاهرتز است.

Radeon RX 5700 XT Challenger 8G OC

مدل Radeon RX 5700 Challenger 8G OC نیز دارای سرعت پایه ۱۵۱۵ مگاهرتز، سرعت بازی ۱۶۷۵ مگاهرتز و سرعت در حالت بوست ۱۷۲۵ مگاهرتز است. این سرعت ها در مدل استاندارد به ترتیب ۱۴۶۵/۱۶۲۵/۱۷۲۵ مگاهرتز هستند.

هر دو مدل نیز دارای ۸ گیگابایت رم ۲۵۶ بیتی از نوع GDDR6 هستند.

البته کمی جای تعجب دارد که چرا با اینکه این کارت های گرافیک از خنک کننده های خوبی استفاده می کنند شرکت ASRock سرعت حالت بوستشان را کمی بیشتر از مدل پایه تنظیم نکرده است.

اما در خصوص خنک کننده این شرکت از دو عدد فن ۱۰۰ میلی متری به همراه ۴ لوله مسی ۸ میلی متری برای انتقال بهتر حرارت استفاده کرده است. مدل RX 5700 XT Challenger 8G OC نیز از صفحه آلومینیومی به عنوان صفحه پشتی خود بهره می برد.

متاسفانه هنوز قیمت و زمان ارائه این کارت های گرافیک ارائه نشده است.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار