معرفی 12 خودروی روباز با سریع‌ترین مکانیسم باز شدن سقف

0
10

سرعت بالا در خط مستقیم همیشه خوب است اما در یک روز آفتابی و لذت‌بخش، داشتن خودرویی که سقفش با سرعت بیشتری باز می‌شود بهتر هم خواهد بود!

به گزارش کالاسودا به نقل از پدال، بسته به محلی که زندگی می‌کنید، خودروهای کانورتیبل شاید گزینه مناسبی برای کل سال نباشند؛ اما فکر کردن به راندن یک خودروی روباز در هوای آفتابی هنوز هم لذت‌بخش است.

خودروهایی همچون مزدا MX-5 میاتا از سقف‌هایی با مکانیسم دستی برای باز شدن استفاده می‌کنند و مالکان می‌توانند سریعاً با دستان خود این کار را انجام دهند؛ اما برخی افراد ترجیح می‌دهند خودروهایی با سقف برقی را خریداری کنند و با فشار یک دکمه از هوای آزاد لذت ببرند. در این لیست شما را با خودروهای روبازی آشنا می‌کنیم که سریع‌ترین مکانیسم باز شدن سقف را دارند. با ما همراه باشید.

 1. ب ام و i8 رودستر (مشترک)

زمان: 15 ثانیه

پس از سال‌ها شایعه سرانجام ب ام و نسخه رودستر از سوپرکار جذاب i8 را تولید کرد. سقف سخت و تا شدنی این خودرو تنها در عرض 15 ثانیه باز می‌شود.

 1. لکسس LC کانورتیبل (مشترک)

زمان: 15 ثانیه

این خودرو یک گرندتورر روباز جدید است. این خودرو اشرافیت و سرعت را قالبی مدرن و هیجان‌انگیز ارائه می‌کند.

 1. استون مارتین DB11 ولانت (مشترک)

زمان: 14 ثانیه

استون مارتین DB11 ولانت اخیراً وارد کلاس خودروهای لوکس روباز شده و از مکانیسم سقف سریعی که تنها نیازمند 14 ثانیه برای باز شدن و 16 ثانیه برای بسته شدن است سود می‌برد.

سقف خودرو با رنگ‌های قرمز، مشکی، نقره‌ای و خاکستری در دسترس بوده اما پوشش داخلی آن از نوع آلکانترا است.

 1. فراری پورتوفینو (مشترک)

زمان: 14 ثانیه

فراری پورتوفینو

دو خودرو به‌صورت مشترک در رتبه نهم قرار گرفته‌اند که دلیل آن نیز نیاز به 14 ثانیه زمان برای باز کردن سقفشان است. فراری پورتوفینو دارای سقفی است که در زمان بسته بودن خودرو را شبیه مدل‌های کوپه می‌کند.

 1. مزدا MX-5 RF

زمان: 13 ثانیه

مزدا MX-5 RF

اگرچه زمان 13 ثانیه‌ای باز شدن سقف باعث شده این خودرو در میانه‌های لیست قرار بگیرد اما هنوز هم ‌زمان بسیار خوبی است زیرا سقف MX-5 RF را به سریع‌ترین سقف سخت تا شونده در لیست تبدیل می‌کند که برای خودرویی با قیمت پایین بسیار خوب است.

 1. جگوار اف تایپ کانورتیبل (مشترک)

زمان: 12 ثانیه

جگوار اف تایپ کانورتیبل

این خودرو به دو صورت هاردتاپ و روباز کامل وجود داشته و از سقفی با مکانیسم باز/بسته شدن در 12 ثانیه و تا سرعت 48 کیلومتر در ساعت سود می‌برد.

 1. پورشه 911 کابریولت (مشترک)

زمان: 12 ثانیه

پورشه 911 کابریولت

رتبه هفتم هم به‌صورت مشترک به جگوار و پورشه 911 کابریولت اختصاص پیدا کرده است. سقف جدیدترین نسل 911 روباز دو ثانیه سریع‌تر از نسل پیشین باز می‌شود.

 1. آئودی TT رودستر (مشترک)

زمان: 10 ثانیه

آئودی TT رودستر

نسل فعلی TT در آستانه بازنشستگی بوده و شاید جایگزینی روباز برای آن تدارک دیده نشود. البته این خودرو همچنان یکی از سریع‌ترین مکانیسم‌های باز شدن سقف را داشته و تنها 10 ثانیه زمان نیاز دارد تا شما را به هوای آزاد برساند.

 1. ب ام و Z4 (مشترک)

زمان: 10 ثانیه

ب ام و Z4

نسل جدید این خودرو یک رودستر پرسرعت با سقفی سریع است. سقف این خودرو هم مثل هم‌وطن خود یعنی آئودی تنها به 10 ثانیه زمان نیاز دارد تا باز شود.

 1. پورشه 718 باکستر

زمان: 9 ثانیه

پورشه 718 باکستر

این خودرو در خط مستقیم شتاب و سرعت بالایی دارد و البته این سرعت به سقفش نیز سرایت کرده زیرا مالک تنها 9 ثانیه از زمان خود را برای رسیدن به لذت هوای آزاد تلف خواهد کرد.

 1. فورد موستانگ کانورتیبل

زمان: 7 ثانیه

فورد موستانگ کانورتیبل

فورد موستانگ کانورتیبل 2018 تقریباً یکی از سریع‌ترین مکانیسم‌های باز شدن سقف در بازار را دارد زیرا تنها 7 ثانیه طول می‌کشد تا سقف خودرو باز شود. این خودرو از این نظر بهتر از محصولات گران بهایی همچون جگوار و استون مارتین عمل کرده است.

 1. استون مارتین ونتیج رودستر

زمان: 6.7 ثانیه

استون مارتین ونتیج رودستر

استون مارتین ونتیج رودستر از نظر زمان باز شدن سقف بهترین عملکرد را دارد. سقف این خودرو در عرض 6.7 ثانیه باز می‌شود و تا سرعت 50 کیلومتر در ساعت می‌توان این کار را انجام داد.

منبع

motor1

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از