معرفی XFMEXPRESS نوع جدیدی از مموری ها توسط توشیبا

0
107
معرفی XFMEXPRESS نوع جدیدی از مموری ها توسط توشیبا

شرکت توشیبا مموری آمریکا (که از ماه اکتبر به نام Kioxia America تغییر نام خواهد داد) در جریان کنفرانس Flash Memory Summit نوع جدیدی از مموری را با نام XFMEXPRESS برای NVMe SSD معرفی کرد.

XFMEXPRESS آخرین شرط بندی و دستاورد توشیبا در ضمینه ذخیره سازهای پرسرعت برای موبایل ها، اینترنت اشیاء و دیگر دستگاه ها است. یک کارت XFMEXPRESS دارای ابعاد 14x18x1.4 میلی متر است که باعث می شود یک مقدار بزرگتر و ضخیم تر از کارت های مموری MicroSD باشد. البته این مقایسه فقط در خصوص ابعاد است و شما نمی توانید از کارت های XFMEXPRESS به جای MicroSD استفاده کنید. یعنی یا مجبورید دستگاه خود را عوض کنید یا درایو مخصوص به آن را خریداری کنید. (برای کامپیوترها)

شرکت توشیبا با همکاری شرکت ژاپنی Japan Aviation Electronics Industry Ltd این نوع جدید از حافظه را درست کرده اند. بر خلاف حافظه های SSD که نیاز به یک پیچ می باشد که در جای خود محکم شوند حافظه XFMEXPRESS از یک مکانیزم لولا مانند استفاده می کند تا در جای خود محکم شود و نیاز به ابزار خاصی برای این کار نمی باشد. در حقیقت شما پوشش فلزی را کنار می زنید، مموری را در جای خود قرار می دهید و دوباره پوشش را به حالت اول خود بر می گردانید. شرکت توشیبا یادآور شده است که این درپوش در حکم یک سینک حرارتی نیز می باشد و باعث خنک شدن مموری می شود.

XFMEXPRESS

ممکن است اندازه این مموری جدید فقط 252 میلی متر مربع باشد اما پتانسیل بالایی در خود دارد. این مموری هر دو استاندارد PCIe 3.0 با پروتوکل NVMe 1.3 و استاندارد PCIe 4 را پشتیبانی می کند. همچنین این مموری از 2 تا 4 لاین PCIe استفاده خواهد کرد. با توجه به توضیحات توشیبا پهنای باند نسل اول این مموری ها 4 گیگابایت بر ثانیه و نسل بعدی نیز دارای پهنای باند 8 گیگابایت بر ثانیه خواهند بود.

شرکت توشیبا هنوز اعلام نکرده است که این تکنولوژی جدید چه زمانی وارد بازار می شود یا اولین برندی که از این مموری ها استفاده می کند چه کسی خواهد بود.

به خاطر داشته باشید درباره تکنولوژی های جدید هیچ تضمینی وجود ندارد که همه گیر شوند. این مورد را سازندگان رابط ارتباطی SATA Express که قرار بود انقلابی در راندمان دستگاه های ذخیره ساز بوجود بیاورند به خوبی درک می کنند. با اینکه در بعضی از مادربوردها از این درگاه ارتباطی استفاده شده است اما سازندگان SSD به اندازه کافی متقاعد نشده اند تا اس اس دی های SATA Express تولید کنند. امیدواریم توشیبا موفق تر از آن ها عمل کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها