مقابله کروم با دانلودهای ناامن

0
616

کروم، دانلود‌های ناامن از سایت‌های غیر HTTPS را کاملا مسدود خواهد کرد.

به گزارش کالاسودا و نقل از انگجت، گوگل کروم قصد دارد بلاخره به قول خود در سال گذشته عمل کند و کاربران را از شر محتوای غیر ایمن حفظ کند. منظور از دانلود‌ها غیر ایمن، دانلود‌هایی هستند که مجهز به HTTPS نیستند.

در نسخه 82 گوگل کروم که در ماه آوریل برگزار خواهد شد، کاربران پیش از دانلود این گونه فایل‌ها یک پیغام هشدار دریافت می کنند و در آینده، این دانلود‌ها به طور کامل از دسترس خارج شده و مسدود می‌شوند.

گفته می‌شود در نسخه‌ی 82، این هشدار‌ها فقط به هنگام دانلود فایل‌هایی .exe و اجرایی ظاهر می‌شوند. گوگل قصد دارد تا پایان سال جاری، از شر همه‌ی این گونه دانلود‌ها، حتی روی سایت‌هایی که خودشان مجهز به HTTPS هستند، خلاص شود.

نسخه‌ی موبایلی برنامه هم بروزرسانی مشابهی را دریافت خواهد کرد، اما به دلیل حفاظت بهتر گوشی‌های همراه در مقابل بد افزار‌ها، این بروزرسانی‌ها یک نسخه پایین تر از نسخه‌های کامپیوتری خواهند بود. این تاخیر به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد تا تمرکز خود را روی محافظت از کاربران دسکتاپی در مقابل تحدیدات بگذارند.

با وجود اینکه این آپدیت‌ها اوضاع را کمی پییچیده خواهند کرد، کاربران کم تجربه که قادر به تشخیص دانلود‌های مشکوک نیستند، از این موضوع بیشتری سود را خواهند برد. شاید این بروزرسانی‌ها باعث شوند که ما هم زمان کمتری را صرف حذف کردن ویروس‌ها از روی سیستم والدین و دوستان خود کنیم!

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از