اخبار

مقایسه اندروید و iOS : تحلیل ویژگی نوتیفیکیشن ها

مقایسه اندروید و iOS : تحلیل ویژگی نوتیفیکیشن ها

کالاسودا - به نظر می رسد که ویژگی نوتیفیکیشن ها در پلتفرم iOS بهبود یافته، اما همچنان اندروید در این زمینه پیشتاز است. در زیر نگاهی به آخرین ویژگی ها که توسط این پلتفرم ها ارائه شده می اندازیم.

در مقایسه اندروید و iOS، اولین چیزی که به ذهن کاربران می رسد این است که سیستم عامل گوگل یعنی اندروید قابل تنظیم است، در حالی که اپل در این زمینه سختگیرانه عمل کرده و اجازه دسترسی را نمی دهد. یکی از جنبه های مهم این سیستم عامل نحوه اداره نوتیفیکیشن هاست که هر کاربری با آن سروکله می زند.

همانطور که اپل اخیرا در iOS 12 ویژگی نوتیفیکیشن گروهی را ارائه کرده، گوگل نیز تلاش کرده تا کاربران اندروید کنترل بیشتری روی اعلان های خود داشته باشند. در زیر نگاهی به نقاط قوت و ضعف هر دو سیستم عامل موبایلی می اندازیم.

نوتیفیکیشن های گروهی

اپل در iOS 12 یک ویژگی قابل توجه را ارائه کرده که صاحبان آیفون را از سر لیست طولانی اعلان ها و نوتیفیکیشن ها خلاص کند. مکانی برای لیست اعلان های ورودی ترتیب داده است که در گروهی خاص ذخیره می شوند. اما به دلیل اینکه این ویژگی در بخش دیگری قرار دارد، یک نقطه ضعف محسوب می شود.

گوگل برای اولین بار ویژگی اعلان های دسته بندی شده را در اندروید نوقا در سال 2016 موجود کرد. با جمع آوری همه اعلان های دریافتی از یک برنامه منفرد، کاربران نگران فشرده شدن نوار وضعیت خود نخواهند بود.

اجرای بسته های نرم افزار ارتقا یافته در اندروید اوریو و پای موجب بهبود این ویژگی شد و به طور گسترده در اکوسیستم اندروید مورد استفاده قرار گرفت. در iOS، این نوتیفیکیشن ها با نام اپلیکیشن و در اندروید بر مبنای اولویت دسته بندی می شوند. تفاوت تنظیمات نوتیفیکیشن در اندروید و ios

تفاوت تنظیمات نوتیفیکیشن در اندروید و ios

گوگل در ورژن های اخیر اندروید کنترل بیشتری روی نوتیفیکیشن ها اعمال کرده و به کاربران اجازه می دهد تا کیفیت کنترل بیشتری روی اعلان ها داشته باشند. در تنظیمات به جای اینکه به طور کامل اعلان برنامه ها را مسدود کنید، می توانید از طریق ورود به تنظیمات، معین کنید که اعلان چه برنامه ای را می خواهید ببینید و کدام را نمی خواهید. اما در بخش تنظیمات iOS اطلاعات بیشتری برای تنظیم نوتیفیکیشن ها ارائه شده است. در آیفون و آیپد کاربر می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد اطلاع رسانی در صفحه قفل را ببینید و مهم ترین نوتیفیکیشن مشخص تر از بقیه باشد یا خیر. این بخش همچنین کنترل می کند که ایا نوتیفیکیشن های ورودی دارای صدای مخصوص، نشان دادن محتوا باشند یا فقط پیش نمایش داشته باشند. در حالی که در اندروید سالها طول کشید تا این ویژگی ها اضافه شود و نحوه سفارشی سازی نوتیفیکیشن ها هنوز در اندروید نیاز به کار دارد.

ویژگی نوتیفیکیشن ها در اندروید بهتر است یا ios؟

به نظر می رسد که دسترسی به نوتیفیکیشن ها در اندروید ساده تر از iOS باشد، اما در آیفون ها نیازمند دسترسی پیچیده تری است. ضمن اینکه گوگل اخیرا ویژگی ای به نام digital wellbeing را به منظور مدیریت نوتیفیکیشن ها به صورت اختصاصی ارائه کرده است که نقطه قوت بزرگی محسوب می شود. در کل اندروید سیستم مدیریت بهتری نسبت به iOS دارد.مقایسه اندروید و iOS

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا