مقایسه رانا و 206 SD

0
۱۲۱
مقایسه رانا و 206 SD

مقایسه رانا و 206 SD یکی از جذاب ترین مقایسه ها در میان خودرو های صندوق دار  کمتر از 100 میلیون تومان است، این دو خودرو در برخی از قسمت ها تشابه های بسیاری با یکدیگر دارند و در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که کدام محصول شرکت ایران خودرو می تواند یک خرید خوب و مقرون به صرفه به شمار رود. برای بررسی این دو خودرو با ما همراه باشید.

مقایسه رانا و 206 SD از نظر قیمت

قبل از بررسی ظاهری و فنی این دو محصول قصد داریم به بررسی قیمت آن ها بپردازیم. در حال حاضر 206 صندوق دارد تیپ v8 و همچنین رانا LX در این بخش در نظر گرفته شده اند. 206 صندوق دار قیمتی در حدود 95 میلیون تومان دارد و رانا LX نیز نزدیک 80 میلیون تومان به فروش می رسد. همانطور که مشاهده کردید 206 قیمت بالاتری در مقایسه با رانا دارد اما در ادامه به این موضوع می پردازیم که ارزش خرید کدام بالاتر است.

مقایسه رانا و 206 SD از نظر قیمت

بررسی رانا LX و 206 صندوق دار از نظر ظاهری

هر دو خودروی یاد شده از نظر طراحی بسیار زیبا محسوب می شوند با این وجود برخی تغییرات باعث شده که رانا ظاهر جذاب ترین از دید برخی از کاربران داشته باشد و علت آن نیز بیشتر به چراغ های کشیده تر رانا مربوط می شود، با این وجود در نظر داشته باشید که 206 از نظر طراحی هموراه در کنار بهترین خودروهای این رده قیمتی قرار داشته و قشر جوان را به خوبی به سمت خود می کشاند.

از نظر طراحی داخلی طراحی 206 جذاب تر است و همچنین کیفیت کابین آن نیز بالاتر از رانا است. رانا در این بخش کیفیت ساخت پایین تری دارد و با وجود افت کیفیت کابین 206 در سال های اخیر باز هم شرایط بهتری در مقایسه با رانا دارد، در کنار این موضوع در نظر داشته باشید که فضای صندلی های عقب 206 کوچکتر از رانا است که می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

بررسی رانا LX و 206 صندوق دار از نظر ظاهری

بررسی مشخصات فنی رانا LX و 206 صندوق دار

پس از بررسی ظاهری و قیمت این دو خودرو قصد داریم مشخصات فنی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. 206 صندوق دار تیپ V8 دارای موتور 4 سیلندرTU5 است که در بسیاری از خودروهای این روز ها قرار دارد و توانسته با وجود قدیمی بودن مورد رضایت مشتریان قرار گیرد. این پیشرانه حجم 1.6 لیتری دارد و می تواند قدرتی معادل 105 اسب بخار تولید کند. 206 همواره در شتاب گزینه بسیار خوبی محسوب می شود و این نسخه از 206 نیز می تواند با شتاب 11.4 ثانیه شرایط خوبی را در میان خودروهای کمتر از 100 میلیون تومان برای شما ایجاد کند.همچنین حداکثر سرعت این خودرو نیز 193 کیلومتر در ساعت است.

206 صندوق دار وزنی در حدود 1086 کیلوگرم دارد و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز 6.6 لیتر در 100 کیلومتر است. این خودرو حجم باک 50 لیتری دارد و از استاندارد حد آلایندگی یورو 4 بهره می برد. در نظر داشته باشید که حجم فضای صندوق عقب این خودرو 450 لیتر است. به طور کلی با وجود اینکه این خودرو از پیشرانه قدیمی TU5 بهره می برد اما از نظر فنی شرایط خوبی را در اختیار خریداران قرار می دهد.

بررسی مشخصات فنی رانا LX و 206 صندوق دار

بررسی مشخصات رانا LX

پس از بررسی 206 V8 نوبت به رانا می رسد. این خودرو نیز مانند 206 از پیشرانه 4 سیلندرTU5بهره می برد و حجم موتور آن نیز مانند این خودرو است. در بخش پیشرانه این خودرو نیز قدرتی معادل 105 اسب بخار را تولید می کند. با وجود اینکه پیشرانه این دو محصول شبیه به یکدیگر است رانا شتاب کمتری در مقایسه با 206 دارد و شاهد شتاب 12 ثانیه برای این محصول هستیم.

همانطور که شتاب رانا کمی کمتر از 206 است حداکثر سرعت آن نیز 189 کیلومتر بر ساعت است که کمی کمتر از 206 است. این خودرو وزنی در حدود 1110 کیلوگرم و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز 6.9 لیتر در 100 کیلومتر است.رانا مانند 206 حجمی باک 50 لیتری دارد ولی صندوق عقب آن فضای کمتری را در اختیار شما قرار می دهد. حجم صندوق عقب این خودرو 400 لیتر است.

بررسی مشخصات رانا LX

در کنار موارد یاد شده در نظر داشته باشید که رانا از استاندارد حد آلایندگی یورو 4 بهره می برد و این موضوع نیز شرایط مشابهی را مانند V8 برای شما فراهم می کند.

در این بخش به طور مختصر به بررسی این دو خودرو پرداختیم، در بسیاری از موارد این دو خودرو به نظر شبیه به یکدیگر هستند و حدود 20 میلیون تومان نیز از نظر قیمتی با یکدیگر تفاوت دارند با این وجود 206 طرفداران بیشتری دارد و بسیاری از خریداران آن را ترجیح می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از