مقایسه رانا و ۲۰۶ SD

مقایسه رانا و 206 SD

مقایسه رانا و ۲۰۶ SD یکی از جذاب ترین مقایسه ها در میان خودرو های صندوق دار  کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است، این دو خودرو در برخی از قسمت ها تشابه های بسیاری با یکدیگر دارند و در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که کدام محصول شرکت ایران خودرو می تواند یک خرید خوب و مقرون به صرفه به شمار رود. برای بررسی این دو خودرو با ما همراه باشید.

مقایسه رانا و ۲۰۶ SD از نظر قیمت

قبل از بررسی ظاهری و فنی این دو محصول قصد داریم به بررسی قیمت آن ها بپردازیم. در حال حاضر ۲۰۶ صندوق دارد تیپ v8 و همچنین رانا LX در این بخش در نظر گرفته شده اند. ۲۰۶ صندوق دار قیمتی در حدود ۹۵ میلیون تومان دارد و رانا LX نیز نزدیک ۸۰ میلیون تومان به فروش می رسد. همانطور که مشاهده کردید ۲۰۶ قیمت بالاتری در مقایسه با رانا دارد اما در ادامه به این موضوع می پردازیم که ارزش خرید کدام بالاتر است.

مقایسه رانا و 206 SD از نظر قیمت

بررسی رانا LX و ۲۰۶ صندوق دار از نظر ظاهری

هر دو خودروی یاد شده از نظر طراحی بسیار زیبا محسوب می شوند با این وجود برخی تغییرات باعث شده که رانا ظاهر جذاب ترین از دید برخی از کاربران داشته باشد و علت آن نیز بیشتر به چراغ های کشیده تر رانا مربوط می شود، با این وجود در نظر داشته باشید که ۲۰۶ از نظر طراحی هموراه در کنار بهترین خودروهای این رده قیمتی قرار داشته و قشر جوان را به خوبی به سمت خود می کشاند.

از نظر طراحی داخلی طراحی ۲۰۶ جذاب تر است و همچنین کیفیت کابین آن نیز بالاتر از رانا است. رانا در این بخش کیفیت ساخت پایین تری دارد و با وجود افت کیفیت کابین ۲۰۶ در سال های اخیر باز هم شرایط بهتری در مقایسه با رانا دارد، در کنار این موضوع در نظر داشته باشید که فضای صندلی های عقب ۲۰۶ کوچکتر از رانا است که می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

بررسی رانا LX و 206 صندوق دار از نظر ظاهری

بررسی مشخصات فنی رانا LX و ۲۰۶ صندوق دار

پس از بررسی ظاهری و قیمت این دو خودرو قصد داریم مشخصات فنی آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. ۲۰۶ صندوق دار تیپ V8 دارای موتور ۴ سیلندرTU5 است که در بسیاری از خودروهای این روز ها قرار دارد و توانسته با وجود قدیمی بودن مورد رضایت مشتریان قرار گیرد. این پیشرانه حجم ۱.۶ لیتری دارد و می تواند قدرتی معادل ۱۰۵ اسب بخار تولید کند. ۲۰۶ همواره در شتاب گزینه بسیار خوبی محسوب می شود و این نسخه از ۲۰۶ نیز می تواند با شتاب ۱۱.۴ ثانیه شرایط خوبی را در میان خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان برای شما ایجاد کند.همچنین حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۹۳ کیلومتر در ساعت است.

۲۰۶ صندوق دار وزنی در حدود ۱۰۸۶ کیلوگرم دارد و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این خودرو حجم باک ۵۰ لیتری دارد و از استاندارد حد آلایندگی یورو ۴ بهره می برد. در نظر داشته باشید که حجم فضای صندوق عقب این خودرو ۴۵۰ لیتر است. به طور کلی با وجود اینکه این خودرو از پیشرانه قدیمی TU5 بهره می برد اما از نظر فنی شرایط خوبی را در اختیار خریداران قرار می دهد.

بررسی مشخصات فنی رانا LX و 206 صندوق دار

بررسی مشخصات رانا LX

پس از بررسی ۲۰۶ V8 نوبت به رانا می رسد. این خودرو نیز مانند ۲۰۶ از پیشرانه ۴ سیلندرTU5بهره می برد و حجم موتور آن نیز مانند این خودرو است. در بخش پیشرانه این خودرو نیز قدرتی معادل ۱۰۵ اسب بخار را تولید می کند. با وجود اینکه پیشرانه این دو محصول شبیه به یکدیگر است رانا شتاب کمتری در مقایسه با ۲۰۶ دارد و شاهد شتاب ۱۲ ثانیه برای این محصول هستیم.

همانطور که شتاب رانا کمی کمتر از ۲۰۶ است حداکثر سرعت آن نیز ۱۸۹ کیلومتر بر ساعت است که کمی کمتر از ۲۰۶ است. این خودرو وزنی در حدود ۱۱۱۰ کیلوگرم و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز ۶.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.رانا مانند ۲۰۶ حجمی باک ۵۰ لیتری دارد ولی صندوق عقب آن فضای کمتری را در اختیار شما قرار می دهد. حجم صندوق عقب این خودرو ۴۰۰ لیتر است.

بررسی مشخصات رانا LX

در کنار موارد یاد شده در نظر داشته باشید که رانا از استاندارد حد آلایندگی یورو ۴ بهره می برد و این موضوع نیز شرایط مشابهی را مانند V8 برای شما فراهم می کند.

در این بخش به طور مختصر به بررسی این دو خودرو پرداختیم، در بسیاری از موارد این دو خودرو به نظر شبیه به یکدیگر هستند و حدود ۲۰ میلیون تومان نیز از نظر قیمتی با یکدیگر تفاوت دارند با این وجود ۲۰۶ طرفداران بیشتری دارد و بسیاری از خریداران آن را ترجیح می دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار