مقایسه رهام و دنا ، کدام بهتر است ؟

مقایسه رهام و دنا ، کدام بهتر است ؟

رهام و دنا دو خودروی ملی هستند که در سال های آینده می توانند رقابت بسیار خوبی داشته باشند. در این بخش قصد داریم به بررسی این دو خودرو و مقایسه آن ها بپردازیم.

دنا را باید فیس لیفت سمند LX دانست که در سال 93 وارد بازار شد، این خودروی ملی در سال های اخیر توانسته فروش بسیار خوبی به دست آورد. در طرف مقابل رهام را باید یکی از جدیدترین خودروهای ایرانی دانست که به نظر می تواند فروش خوبی به دست آورد. در نظر داشته باشید دنا دارای استاندارد آلایندگی آن یورو 4 است که برای یک خودرو با این قیمت بسیار خوب خواهد بود.برای مقایسه خودرو تیبا با ساینا در این بخش کلیک کنید.

مقایسه قیمت خودرو های رهام و دنا در بازار چقدر است؟

قبل از بررسی این دو خودرو قصد داریم به بررسی قیمت این دو خودروی وطنی در بازار بپردازیم. دنا در بازار ایران قیمتی حدود 115 میلیون تومان دارد و رهام نیز هنوز وارد بازار نشده و قیمت آن نیز مشخص نیست.

مقایسه قیمت خودرو های رهام و دنا در بازار چقدر است؟

مقایسه طراحی دو خودروی رهام و دنا

طراحی هر دو خودرو می تواند نمره قبولی دریافت کنند. طراحی هر خودرو سلیقه ای است اما در نظر داشته باشید که به نظر دنا جذابیت ظاهری بیشتری در اختیار خریداران می گذارد. از نظر طراحی درونی نیز با توجه به اینکه قیمت های پایینی در مقایسه خودروهای دیگری دارد دارای کابین جالب توجهی نیستیم. در نظر داشته باشید که رهام شبیه به برلیانس سری 300 است و ظاهری مورد تایید کاربران دارد و فضای ردیف عقب صندلی ها کم و به نوعی آزار دهنده می تواند باشد.

مقایسه طراحی دو خودروی رهام و دنا

مقایسه مشخصات رهام و دنا

خودروهای ملی ایران خودرو و سایپا یعنی رهام و دنا در بخش مشخصات نیز رقابت جالبی دارند. دنا دارای یک پیشرانه 4 سیلندر با حجم 1.7 لیتر است. موتور این خودرو می تواند قدرتی معادل 114 اسب بخار تولید کند دارای گیربکس 5 سرعته دستی در اختیار خریداران قرار می گیرد.

برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت برای دنا زمانی در حدود 13.5 ثانیه زمان نیار دارد و حداکثر سرعت این محصول 200 کیلومتر در ساعت است. این خودرو مصرف سوخت ترکیبی مناسبی دارد و شاهد سوخت 7.7 لیتر برای هر صد کیلومتر هستیم.

در طرف مقابل رهام دارای یک پیشرانه چهار سیلندر 1.6 لیتر است. این موتور برای کاربران بسیار آشنا هستند وشاهد استفاده از این پیشرانه روی برلیانس سری 300 و C3 هستیم که توانسته تاثیر بسیار خوبی روی فروش این محصولات داشته باشد. این پیشرانه می تواند قدرتی معادل 113 اسب بخار تولید کند. در مورد این خودرو در نظر داشته باشید که رهام در دو نسخه 5 سرعته با جعبه دنده ی دستی و همچنین 6 سرعته اتوماتیک هستند.

مقایسه مشخصات رهام و دنا

در مورد عملکرد این خودرو هنوز نمی توان خبری را اعلام کرد، اما در نظر داشته باشید که پیشرانه ی این خودرو مانند برخی از خودروهای موجود در بازار است. از این رو می توان انتظار داشت که شتاب این خودرو در حدود 13.5 ثانیه برای گیربکس دستی در نظر گرفته شود. برای این خودرو حداکثر سرعت 190 کیلومتر از می توان انتظار داشت. با توجه به نوعی پیشرانه این خودرو می توانیم انتظار داشته باشیم که سوخت ترکیبی آن در حدود 6.8 لیتر بنزین خواهد داشت. به نظر می رسد این خودرو با استاندارد آلایندگی یورو 5 در اختیار خریداران قرار گیرد.

به طور کلی در نظر داشته باشید که با توجه به حجم نزدیک به هم پیشرانه های و همچنین عملکرد مشابه این دو خودرو می توان انتظار داشته که از نظرفنی شرایط یکسانی را تجربه کنیم. در نظر داشته باشید که به نظر مهم ترین تفاوت آن ها را باید سوخت کمتر و همچنین استاندارد آلایندگی رهام در مقایسه با نماینده ایران خودرو در نظر گرفت.

در نظر داشته باشید که به نظر به زودی رهام وارد بازار فروش می شود و از این خودروی جذاب انتظارات بسیار زیاد خواهد بود. اگر رهام با قیمت خوبی وارد بازار فروش شود می توانیم این خودروی وطنی را یک خرید خوب در نظر بگیریم.

طراحی خوب رهام از نظر بدنه

طراحی خوب رهام از نظر بدنه و همچنین مشخصات فنی این خودرو در کنار هم می تواند شرایط خوبی را برای خریداران رقم زند. البته در نظر داشته باشید که اگر این خودرو در رده قیمتی تا 150 میلیون تومان وارد بازار فروش شود رقبای بسیار زیادی دارد زیرا بیشتر خودرو های چینی موجود در بازار در این رده قیمت قرار دارد و توانسته اند به خوبی سهم عمده ای از فروش خودروهای این رده قیمت را به خود اختصاص دهند.

با این وجود برای قضاوت رهام هنوز زود است و باید پس از مدتی از عرضه این خودرو شاهد استفاده این محصول باشیم و پس از گذشت مدتی می توانیم در مورد این محصول صحبت کنیم، با این وجود دنا توانسته رضایت نسبی طرفداران خودروهای این رده قیمت را به دست آورد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها