مقایسه فیت بیت و اپل واچ : کدام ردیاب تناسب اندام برای شما مناسب است؟

مقایسه فیت بیت و اپل واچ : کدام ردیاب تناسب اندام برای شما مناسب است؟

اکنون زمان خوبی برای خرید ساعت هوشمند جدید اپل نسل پنجم اپل واچ است. همچنین هیچ وقت زمان بهتری برای به دست آوردن یک ردیاب تناسب اندام جدید با انتشار نسخه Fitbit Versa 2 وجود نداشته است. این دو مورد دارای ویژگی های مختلف و مزیت های کلی متفاوتی هستند، بنابراین مشخص نیست کدام دستگاه برای ماراتن بعدی باید روی مچ دست شما باشد. در این مقاله برخی از تفاوتهای کلیدی این دو ساعت هوشمند را تجزیه و تحلیل می کنیم و به شما کمک کنیم تا تعیین کنید که کدام دلارهای سخت درآمد شما را دریافت کند.

طراحی

در نگاه اول ، اشتباه گرفتن Fitbit Versa 2 با اپل واچ تقریباً ساده است. شکل مربع و طراحی باریک با لبه های گرد ، کمک می کند تا به طرز شگفت آوری آن را با اپل اشتباه بگیرید. وقتی اپل به بازار عرضه می شود ، طراحی آن برای هر کسی که اپل واچ را مشاهده کرده است آشنا است. اپل طرحی را با مواد مختلفی از جمله آلومینیوم ، تیتانیوم و سرامیک های سفید در کنار انواع بندهای موجود طراحی می کند.

ساعت ورسا 2 فقط در قالبی آلومینیومی موجود است. هر دو دستگاه دارای نمایشگر همیشه روشن هستند و می توانید بدون نیاز به بلند کردن مچ دست ، اعلان ها و داده های مربوط به تناسب اندام را مشاهده کنید. در حالی که اپل در انتخاب طراحی لبه ها اهمیت قائل شده است ، ورسا 2 در بخش ظاهری این ظرافت ها را ندارد اما نمیتوان تصمیم کلی گرفت که کدام طراحی بهتر است.

طراحی

باتری

بدون داشتن برنده مشخص در بخش طراحی ، به گروه دیگری می رویم. در حالی که قابلیت های تناسب اندام در اینجا تمرکز اصلی ما خواهد بود ، اما طول عمر باتری نیز از نظر اهمیت می تواند گزینه ای نزدیک باشد. اگر عمر باتری بیشترین اهمیت را داشته باشد، ورسا 2 با وعده حدود 5 روز عمر باتری ، برنده واضح این مقایسه است. در حالی که اپل واچ 18 ساعت باتری نگه می دارد.

قابلیت ها

وقتی صحبت از قابلیت ها می شود، این جایی است که واحدها معنا پیدا می کنند. قابلیت ها بخش مهمی از هر تصمیم خرید هستند. مسئله ای که در اینجا  وجود دارد این است که اپل واچ در درجه اول یک ساعت هوشمند اول و در درجه دوم یک ردیاب تناسب اندام است. با این حال ، هر دو دستگاه برای تناسب اندام منظم مناسب هستند. شناگران عاشق مقاومت 50 متری آب از هر دو دستگاه می توانند استفاده کنند. هر فرد علاقه مند به آمادگی جسمانی که می خواهد بدون گوشی دوچرخه سواری یا پیاده روی کند، می تواند اپل واچ را با قابلیت LTE بگیرد و تلفن را در خانه بگذارد.

در حالی که هر دو ساعت دارای مانیتور ضربان قلب نوری هستند ، اپل واچ با داشتن مانیتور ECG (الکتروکاردیوگرام) در سری 4 و 5 تفاوت هایی دارد. به طور جداگانه ، ورسا 2 از سنسورهای Sp02 برای اندازه گیری میزان اکسیژن خون برخوردار است. بر خلاف اپل واچ ، ورسا قابلیت ردیابی خواب را نیز در خود دارد که از این قابلیت نیز استفاده زیادی می شود.

قابلیت ها

تصمیم خرید ردیاب تناسب اندام

انتخاب ردیاب تناسب اندام مناسب برای شما کاملاً ذهنی است. استدلال های قوی ای برای انتخاب هر کدام از این موارد وجود دارد. به عنوان مثال ، کاربران اندروید می توانند ورسا 2 را انتخاب کنند ، زیرا نمی توانند با Apple Watch ارتباط برقرار کنند. یا کاربرانی که عمر قوی باتری برایشان ارزش محسوب میشود می توانند  ورسا بخرند. اما اگر طراحی برایشان مهم است اپل واچ  را انتخاب کنند.  شما به هیچ وجه نمی توانید اشتباه کنید ، اما اپل واچ به لطف ارائه ویژگی های عمیق آن ، پیروزی نزدیک را نشان می دهد.

تصمیم خرید ردیاب تناسب اندام

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها