مقایسه نمایشگر پانچ و ناچ ، کدامیک بهتر است؟

0
510

ناچ ، سوراخ صفحه نمایش یا شکاف قرصی و نمایشگرهای قطره ای را شاید بتوان از ترندهای مهم طراحی از سال 2018 به بعد عنوان کرد، اما حقیقتا کدام یک بهتر است؟

نمایشگر ناچ دار

صفحه نمایش های notch دار که ابتدا توسط اپل معرفی شد و شامل شکافی بالای صفحه نمایش بود را شامل بتوان یکی از ویژگی هایی دانست که خیلی زود به تاریخ پیوست. در واقع سال 2018 سالی بود که تولیدکنندگان به فکر استفاده بیشتر از فضای بالای صفحه نمایش افتادند و انواع برش ها و سوراخ ها برای قرار دادن دوربین سلفی را روی صفحه نمایش امتحان کردند تا بهترین جایگاه آن روی گوشی را پیدا کنند.

نمایشگر قطره ای

این امر به حدی برای کاربران مهم شد که خرید یک گوشی را بدون نمایشگرهای پانچ تصور نمی کردند. به این ترتیب سامسونگ و هواوی نیز وارد این کارزاد شدند و نمایشگرهای قطره ای خود را معرفی کردند.

نمایشگر قرصی

ترند بعدی در این فضا تمرکز شرکت هایی مانند سامسونگ روی نمایشگرهای پانچ بود که در فارسی آن را سوراخ روی نمایشگر نیز ترجمه کرده اند اما اکنون شرکت سامسونگ ترجیح داده است به جای punch hole از اصطلاح pill یا نمایشگر قرصی استفاده کند. در واقع سوراخی که در نمایشگرهای جدید این شرکت قرار دارد به اندازه یک قرص کوچک است که دوربین سلفی تک یا دوگانه را در خود جای داده است.

در سال 2019 گوشی های جدیدی را با این طراحی دیدیم که یکی از آنها گوشی honor view 20 است که از اولین گوشی هایی است که با این نوع نمایشگر عرضه شد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها